Żylski vs Wocial – zapowiedź meczu z Victorią Sulejówek

W sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem gościć będą beniaminka z Sulejówka. 

Victoria to klub z blisko stuletnią historią, a jego początki sięgają roku 1918. Początkowo drużyna nazywała się Nadzieja Sulejówek, a dopiero od 1957 roku przyjmuje obecną nazwę. Końcówka XX wieku nie była jednak dla klubu udana i o obecnym klubie z Sulejówka możemy w zasadzie mówić od roku 1999, kiedy to powstał on na nowo i rozpoczął swoją przygodę od nowa. Od tego czasu Victoria sukcesywnie awansowała do kolejnych poziomów rozgrywkowych, najdłużej występując jednak w IV lidze, gdyż od 2008 roku. Obecny sezon jest zatem pierwszym w historii nowej Victorii na czwartym stopniu rozgrywek w kraju. W minionym sezonie, gospodarze piątkowego starcia pewnie wygrali swoją grupę, a w barażu pokonali Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Zawodnicy z Sulejówka z pewnością mogą być również zadowoleni ze swojej  postawy w tym sezonie. Jako jedyny beniaminek pozostaną na boiskach III ligi w kolejnym sezonie. Gracze z Sieradza, Bielska Podlaskiego i Wikielca powrócą po roku do IV ligi. Victoria zajmuje obecnie dziewiątą pozycję w tabeli mając na koncie 43 punkty. Tylko bardzo niefortunne wyniki zepchnęłyby zatem gości do strefy spadkowej.

Dla Sokoła, ten weekend będzie na tyle istotny, gdyż wyjaśni się czy piłkarze z Aleksandrowa Łódzkiego stracą nawet matematyczne szansę na awans do II ligi. Obecnie na trzy kolejki przed końcem sezonu tracą do łódzkiego Widzewa 7 punktów.

Goście nie wygrali od pięciu spotkań i z pewnością będą chcieli w końcu się przełamać. Gospodarze zaś mają za sobą trzy zwycięstwa z rzędu i tanio skóry nie sprzedadzą. W jesiennym spotkaniu obu ekip padł remis 3:3.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Victoria Sulejówek / 02.06.2018 r., godz. 19:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *