Stadion

Obecnie Towarzystwo Sportowe SOKÓŁ korzysta z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
mieszczących się w Aleksandrowie Łódzkim przy ulicy 11-Listopada 98.

NAZWA STADIONU: STADION IM. WŁODZIMIERZA SMOLARKA

ADRES: 11 LISTOPADA 98 95-070 ALESKANDRÓW ŁODZKI

POJEMNOŚĆ: 2086 miejsc siedzących

WYMIARY BOISKA: 101x69m

PARKING: 160 miejsc postojowych

LOKALIZACJA STADIONU

PLAN STADIONU

OPIS STADIONU

Ośrodek MOSiR-u to malowniczo położony teren o powierzchni 10 ha. Pagórkowato ukształtowany teren stanowi niemal część pobliskiego rezerwatu przyrody. Licznie zamieszkujące ptactwo jest dodatkową atrakcją, zwolenników kontaktu z przyrodą. Ponadto, w bliskiej okolicy stadionu znajduje się Muszla Koncertowa, wkomponowana w masyw leśny, stwarzająca niepowtarzalny klimat oraz dająca możliwość organizacji masowych imprez plenerowych i sportowo-rekreacyjnych.

Modernizacja
Nowy obiekt MOSiR-u jest jednym z najciekawszych w województwie Łódzkim.
Założeniem było stworzenie kompleksu piłkarskiego, na który składają się mają m.in. nowy budynek z szatniami z bezpośrednim wyjściem na płytą boiska, główna trybuna na ponad dwa tysiące miejsce siedzących, a do tego dwa boiska treningowe, jedno ze sztuczną nawierzchnią.

Stadion im. Włodzimierza Smolarka
Włodzimierz Smolarek przygodę z futbolem rozpoczął w drużynie Włókniarza Aleksandrów Łódzki, który nie przetrwał przemian ustrojowych (obecnie Sokół Aleksandrów Łódzki). Smolarek zmarł w wieku 54 lat w Aleksandrowie Łódzkim. Był brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1982.
Decyzją Burmistrza Aleksandrowa łódzkiego, Jacka Lipiłskiego, miejski obiekt nosi imię Włodzimierza Smolarka – honorowego obywatela Aleksandrowa Łódzkiego.

NASZ STADION

ZDJĘCIA STADIONU