Zwycięstwo na początku przygotowań – relacja meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

W sobotę swoje pierwsze tegoroczne zawody rozegrali piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Na boisku w Byczynie mierzyli się z czwartoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Od początku spotkania bardziej aktywni byli gracze z Aleksandrowa Łódzkiego, którzy z minuty na minutę coraz bardziej atakowali bramkę gości. Na uderzenia decydowali się Łukasz Marciniak oraz Arkadiusz Porochnicki, lecz w obu przypadkach, strzały były blokowane przez defensorów Pogoni. Niewykorzystane sytuacje mogły zemścić się już w 14. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne, minął się z piłką Sebastian Kobiera, a dogodną okazję zmarnował Michał Strzałkowski. Trzy minuty później Sokół wyszedł jednak na prowadzenie. Po niezbyt dobrym rozegraniu rzutu rożnego, piłkę w szesnastkę zagrał ponownie Jakub Rogalski, a testowany Daniel Kmak z zimną krwią pokonał golkipera rywali.

Aleksandrowianie próbowali szybko podwyższyć prowadzenie, lecz dobrze radzili sobie obrońcy lub bramkarz z Grodziska Mazowieckiego. Po pół godzinie gry rywale zaczęli jednak dochodzić do głosu. Najpierw piłka po strzale jednego z zawodników Pogoni, nieznacznie minęła słupek bramki Sebastiana Ostrowskiego, a kilka minut później odbiła się od niego. Swoje okazje przed przerwą miał również inny testowany napastnik, a dokładniej Damian Niedojad. Najpierw zmarnował dobrą okazję w sytuacji sam na sam, a następnie strzelił głową zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza gości.

Po przerwie skład Sokoła wyglądał całkowicie inaczej ,gdyż na placu gry pojawiło się siedmiu nowych zawodników. To przełożyło się znacząco na przebieg gry, a coraz śmielej zaczęli atakować zawodnicy Pogoni. W 54. minucie zabrakło jednak niewiele, aby to podopieczni Piotra Kupki podwyższyli prowadzenie, gdyż piłka po strzale głową Mateusza Wdówki trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później świetnie za to interweniował Ostrowski, wygrywając pojedynek ze Strzałkowskim. Ten sam napastnik 180 sekund później znalazł już drogę do siatki, lecz tym razem arbiter posłużył się systemem VAR i bramki nie uznał.

Ta sytuacja lekko podcięła skrzydła gościom, a tempo gry w wykonaniu obu ekip zdecydowanie spadło. Strzałów próbowali jeszcze co prawda Łukasz Chojecki oraz Dominik Pecyna, ale nic z nich nie wyniknęło. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem aleksandrowian, którzy w kolejnym tygodniu zmierzą się z LKS-em Kwiatkowice.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (1:0)

1:0 – Daniel Kmak (27′)

Sokół: Ostrowski (70′ Sima) – Knera (46′ Pawlak), Woźniczak (46′ Wdówka), Kobiera (46′ Ślęzak), Głowiński (46′ Przybyła) – Marciniak (46′ Pecyna) – Rogalski (46′ Sut), Porochnicki (46′ Chojecki), Sarafiński (65′ Korski) – Niedojad, Kmak (65′ Marcioch)

Pogoń: Marczuk (Folc, testowany)- Krajewski (Skorupa), Czarnecki (testowany), testowany (Małkowski), Żołtowski (Kołodziejski), testowany (P.Jaroń), Kołaczek (Gwardiak), Enow, Baranowski (Szewczyk), testowany (Szczęsny), Strzałkowski (Ogonowski)

Żółte kartki w Sokole: Chojecki, Głowiński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *