Zwycięski Sokół w drodze po awans! Wygrana z Borutą Zgierz

Sokół Aleksandrów pokonał Borutę Zgierz 3:0 (1:0) w ramach 31. kolejki Betcris Łódzkiej IV Ligi. Drużyna trenera Radosława Koźlika jest coraz bliżej awansu!

To był mecz w ramach derbów powiatu zgierskiego. Po wczorajszej informacji z Buczku o remisie Orkana z Widzewem II Łódź, nastroje najbardziej poprawiły się wśród kibiców. Piłkarze podeszli do meczu z Borutą podobnie jak do innych. W 19. minucie z rzutu wolnego piłkę mocno w kierunku bramki uderzył Łukasz Chojecki, a Michał Wolinowski delikatnie zmienił tor lotu i aleksandrowianie prowadzili. To była kolejna bramka Wolinowskiego zdobyta po strzale głową.

W drugiej połowie wydawało się, że gospodarze będą zespołem dominującym, jednak okazało się, że Boruta zawiesił wysoko poprzeczkę. Miłosz Rogalewicz uratował Sokół przed utratą gola. W 88. minucie Michał Wolinowski zdecydował się na strzał, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wylądowała w bramce. W doliczonym czasie gry Adam Król wykorzystał świetną okazję i ustalił wynik meczu na 3:0. To była 15. z rzędu wygrana, 14. w tej rundzie. Taką drużynę kibice kochają oglądać.

Mamy kolejną ważną wygraną i to jest dla nas najważniejsze. W pierwszej połowie strzeliliśmy bramkę, co nas bardzo ucieszyło. Chcieliśmy dołożyć kolejną do przerwy, jednak nam to nie wychodziło. Na drugą połowę wyszliśmy z myślą o kolejnym trafieniu, ale okazało się, że Boruta nie tylko dobrze się bronił, ale również stwarzał okazje pod naszą bramką. Dopiero końcowa faza meczu przypieczętowała nasze zwycięstwo. Cieszę się z wykorzystanych sytuacji oraz z gry defensywnej, nie straciliśmy przecież bramki. Gratulacje dla mojej drużyny, to jest kolejne ważne zwycięstwo – powiedział Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

W najbliższą środę o godz. 18:00 czeka nas najważniejszy mecz kolejki. Sokół Aleksandrów zagra na wyjeździe z Widzewem II Łódź. Jeśli wygra, może świętować awans.

Sokół Aleksandrów – Boruta Zgierz 3:0 (1:0)
Bramki: 19. i 88. Wolinowski, 90+3. Król.

Sokół: Rogalewicz – Dziuba (60. Gmosiński), Mamełka, Bierżyński, Kania (80. Soucek) – Wieczorek (86. Król), Chojecki, Wolinowski, Naidyshak (77. Trenkner), Filipiak – Jardel (67. Pawlak).