Zmarnowany karny i nieuznana bramka – relacja meczu z Victorią Sulejówek

W sobotnie popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki zremisowali bezbramkowo z Victorią Sulejówek 0:0, tym samym nie mają już szans na awans do II ligi.

Mecz od początku rozgrywał się w dość “ślimaczym” tempie. Żadna ze stron nie była w stanie zagrozić bramce rywala, a kibice zgromadzeni na obiekcie MOSiR-u z niecierpliwością czekali chociaż na celny strzał. Doczekali się w końcu w 26. minucie i pierwszy sygnał do ataku dali goście. Kacper Kaczorowski zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz na posterunku był Michał Brudnicki. W końcówce pierwszej odsłony obejrzeliśmy jeszcze kilka prób strzałów, lecz były one zbyt niedokładne i do szatni zawodnicy schodzili z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron, pierwszy dobrą okazję zmarnował Damian Knera, który zamiast strzelać zdecydował się na dogranie, które przecięli obrońcy gości. Rywale odpowiedzieli niecelnym strzałem z dystansu Krzysztofa Możdżonka. Z minuty na minutę, aleksandrowianie zaczęli przejmować inicjatywę, lecz nie przekładało się to w sytuacje podbramkowe. W 75. minucie, bliski zdobycia bramki był Kamil Żylski, lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny dla zielono-białych. Do jedenastki, na wskutek braku zdecydowania reszty zawodników podszedł Żylski i podobnie, jak przy drugim strzale w Sieradzu lepszy okazał się golkiper rywali. Czas upływał, a nie zapowiadało się, żeby jedna, czy druga drużyna miała wyjść na prowadzenie. W 90. minucie doszło jednak do niecodziennej sytuacji. Po rozegraniu rzutu wolnego, Knera wpakował piłkę do siatki, lecz po dwóch minutach, arbiter główny po konsultacji z bocznym unieważnił gola. Po paru chwilach zaś zakończył spotkanie.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Victoria Sulejówek 0:0

Sokół: Brudnicki – Knera, Ślęzak, Szarpak, Głowiński – Kobiera, Pecyna (46′ Rogalski) – Sarafiński (64′ Chojecki) , Marciniak (60′ Bogołębski) , Mroczek – Żylski (84’Marcioch)

Victoria: Pusek – Jędrzejczyk, Wocial, Ławcewicz-Musialik, Dzwigała, Gapczyński (N. Zawistowski), Kaczorowski, Pindor, Klepacki, Gorczyca, Możdżonek (60′ Dobkowski)

Żółte kartki: Żylski (Sokół) – Gapczyński, Ławcewicz-Musialik, Pindor, Jędrzejczyk, Pusek, Gorczyca (2)

Czerwone kartki: Gorczyca (za dwie żółte)

Sędzia: Paweł Jarguz