Zagłosuj na Wakacyjne Półkolonie na Sportowo z Piłką Nożną i nie tylko…

Od 11 do 27 marca trwa głosowanie w ramach Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy Państwa, by oddać głos na projekt złożony wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim – Wakacyjne Półkolonie na Sportowo z Piłką Nożną i nie tylko…

Miejsce realizacji projektu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim ul 11-go Listopada 98

Opis projektu

W ramach projektu zrealizowane zostaną półkolonie na sportowo dla dzieci pozostających w mieście. Zajęcia odbywać się będą przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku po 6 godzin dziennie. Do realizacji zadania zatrudnionych zostanie wykwalifikowana kadra opiekunów, instruktorzy piłki nożnej oraz koordynator – kierownik. W programie półkolonii znajdą się : zajęcia sportowo- rekreacyjne, wycieczki , wyjścia na basen i wiele atrakcji towarzyszących. Dla wszystkich uczestników zapewniony będzie posiłek regeneracyjny obiad i napoje oraz zagwarantowany sprzęt sportowy. Na zakończenie zorganizowany zostanie piknik dla dzieci i rodziców. Jedna z przesłanek projektu to integracja rodzin oraz wspólny aktywny wypoczynek.

Podczas wspomnianego pikniku, będzie rozegrany turniej piłki nożnej oraz przygotowane będzie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Uzasadnienie realizacji projektu

Ideą projektu jest organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci podczas wakacji w oparciu o miejską bazę sportową. Projekt skierowany jest dla dzieci do 16 roku życia, dla grupy 2×60 osobowej mieszkających na terenie gminy Aleksandrów Łódzki , które pozostają w domu podczas wakacji. Półkolonie organizowane w terminie od 22.07 do 02.08 dla dwóch grup, po tygodniu dla każdej ze wspólnym finałem w postaci pikniku rodzinnego.

Głównym celem jest zwiększenie ilości dzieci spędzających wolny czas na sportowo, poprawa bezpieczeństwa na obiektach sportowych oraz identyfikacja dorosłych i najmłodszych z miastem. Projekt kładzie również nacisk na aktywne, wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi oraz integrację lokalnej społeczności.

Dostępność do obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji daje idealne możliwości do realizacji głównych założeń projektu. Potrzeba realizacji tego projektu wynika z dużego zainteresowania przez rodziców i dzieci takimi formami wypoczynku podczas czasu wolnego od nauki.

Projekt przewiduje:

– codzienne gry i zabawy w czasie trwania projektu,

– korzystanie z pływalni,

– wyjazd na wycieczkę,

– turniej piłki nożnej,

– piknik rodzinny wraz z atrakcjami

Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców

MOSIR czynny codziennie w godzinach 7-21

Jak oddać głos?

Oddaj głos -> https://aleludzki.pl/project/50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *