Wywalczyć fotel lidera – zapowiedź meczu z Olimpią Zambrów

Tym razem piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają swój mecz w sobotę. Rywalem zielono-białych będzie drużyna Olimpii Zambrów.

Ekipa z Zambrowa, w ostatnich czterech sezonach trzykrotnie występowała w centralnych rozgrywkach na poziomie II ligi. Tym razem jednak ponownie przychodzi im rywalizować w III lidze, gdyż w minionych rozgrywkach, podobnie jak Polonia Warszawa zanotowała spadek, zajmując przedostatnią pozycję w ligowej stawce.

Gospodarze sobotniego meczu grają w obecnych rozgrywkach w kratkę, co widać zresztą po wynikach i pozycji w tabeli. Olimpia wygrała do tej pory 12 spotkań, poniosła tyle samo porażek i tylko 2 razy dzieliła się punktami. Jest to zespół, który ma na swoim koncie najmniej remisów w całej lidze, co tylko pokazuje, że drużyna Mirosława Dymka gra dość bezkompromisowy futbol i często stawia wszystko na jedną kartę. Taka gra pozwala obecnie zajmować siódmą pozycję z dorobkiem 38 punktów. Obecnie zambrowianie notują serię dwóch zwycięstw z rzędu, pokokując ostatnio MKS Ełk oraz rezerwy warszawskiej Legii.

Tymczasem podopieczni Piotra Kupki, podobnie zresztą jak rywale, swoją serię meczów bez porażki rozpoczęli po jedynej do tej pory wiosennej porażce z Widzewem Łódź. Zielono-biali od pięciu meczów nie doznali goryczy porażki, a w ostatnich dwóch spotkaniach zainkasowali komplet punktów, wygrywając również z drugim zespołem Legii oraz ŁKS-em 1926 Łomża. Szczególnie to wysokie zwycięstwo u siebie rozbudza apetyty wśród kibiców z Aleksasndrowa Łódzkiego. Sokół ma już bowiem wszystko w swoich nogach, gdyż traci tylko 2 punkty do Widzewa oraz Lechii  Tomaszów Mazowiecki, mając rozegrany przy tym jeden mecz mniej. Oznacza to, że w przypadku kompletu zwycięstw do końca sezonu, nie musi oglądać się na innych rywali i zanotuje awans na szczebel centralny.

W zespole z Aleksandrowa Łódzkiego doszło do jednej zmiany w meczowej kadrze. W miejsce Daniela Kmaka pojawił się powracający po pauzie kartkowej Jakub Szarpak. Roszad możemy spodziewać się również w zespole z Zambrowa, gdyż za kartki pauzować muszą Łukasz Gryko Patryk Malinowski.

Olimpia Zambrów – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki/ 05.05.2018 r., godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *