Wyjazdowa porażka Sokoła

Sokół Aleksandrów przegrał na wyjeździe z AKS SMS Łódź 1:3 (1:1). To była trzecia kolejka Betcris Łódzkiej IV Ligi.

Piłkarze Sokoła nie najlepiej rozpoczęli sezon. Odnotowali dwa remisy, w sobotę zmierzyli się z AKS SMS Łódź. Pierwsze 20 minut należało do drużyny gospodarzy, którzy stworzyli kilka podbramkowych sytuacji. Wykorzystali jedną, ale dopiero w 33. minucie. Po dośrodkowaniu tor lotu piłki zmienił były zawodnik Sokoła Artur Gieraga i AKS wyszedł na prowadzenie. W 45. minucie ciężar gry na siebie wziął kapitan Przemysław Woźniczak. Świetnie minął zawodnika w polu karnym i dośrodkował do niepilnowanego Marcina Pękały. Mieliśmy 1:1. Bramka piłkarza Sokoła była doskonałą okazją na przełamanie, tym bardziej że Pękała w środowym meczu z Orkanem nie wykorzystał karnego.

W drugiej połowie doskonałej okazji sam na sam za bramkarzem nie wykorzystał Adam Dela. AKS SMS w tej samej minucie przeprowadził akcję, po której Paweł Zawistowski strzelił gola. Kilka minut później Sebastian Miśkowiec zdobył kolejną bramkę. Łodzianie kontrolowali mecz, który zakończył się ich zwycięstwem.

Jedynym pozytywnym akcentem był debiut wychowanka klubu Oliwiera Janowskiego. Wszedł w 90. minucie za Michała Wolinowskiego. W grupach młodzieżowych grał w roczniku 2005. Miejmy nadzieję, że na dłużej zadomowi się w pierwszej drużynie.

Za tydzień wyjazdowa kolejka z Włókniarzem Zelów. Sokół na razie nie gra na miarę oczekiwań, ale miejmy nadzieję, że poziom gry i mentalność znacznie ulegną zmianie.

AKS SMS Łódź – Sokół Aleksandrów 1:3 (1:1)
Bramki: 33. Gieraga, 65. Zawistowski, 68. Miśkowiec – 45. Pękała.

Skład Sokoła: Rogalewicz – Ślęzak, Bierżyński, Woźniczak, Madejski (66. Dziuba), Wolinowski (90. Janowski), Pawlak (84. Jończyk), Dela (80. Wieczorek), Kania (74. Jacuński), Gmosiński, Pękała.