“Wskoczyć” na pozycję lidera – zapowiedź meczu z ŁKS-em Łomża

Tym razem piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają swój mecz w sobotę. Rywalem zielono-białych będzie drużyna ŁKS-u Łomża.

Ekipa z Łomży występuje na trzecioligowym poziomie nieprzerwanie od sześciu lat. Wcześniej, największym sukcesem klubu była gra w II lidze w latach 2006-2009. Miniony sezon, ŁKS zakończył w środku stawki i z dorobkiem czterdziestu sześciu punktów zajął dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Biało-czerwoni znaleźli się tuż za Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki, tracąc do zielono-białych trzy “oczka”.

Gospodarze sobotniego meczu niezbyt dobrze rozpoczęli obecne rozgrywki, gdyż na pierwsze zwycięstwo czekali dopiero do piątej kolejki. Kiedy to jednak zwyciężyli Tur Bielsk Podlaski, pokonali kolejno GKS Wikielec oraz Pelikana Łowicz. Dopiero w miniony weekend, ŁKS stracił pełną pulę, kiedy to wybrał się do Warszawy i uległ miejscowej Polonii 1:3.

Tymczasem podopieczni Piotra Kupki po trzech zwycięstwach i wpadce z Widzewem Łódź, ponownie zaczęli punktować, wygrywając odpowiednio z Pelikanem i ekipą z Ełku. Po dwóch wygranych meczach, aleksandrowian również zatrzymała jednak warszawska Polonia. W tym jednak przypadku, na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 6 padł bezbramkowy remis. Tydzień później zaś, Sokół podejmował rezerwy Legii Warszawa, które pokonał 1:0.

Sobotni mecz to doskonała okazja do tego, aby zanotować skok w ligowej tabeli. W piątek, kolejną wpadkę zanotował Widzew. Tym razem tylko zremisował u siebie z Ursusem Warszawa 1:1. Oznacza to, że ewentualna wygrana pozwoli wyprzedzić łodzian. Przy odrobinie szczęścia i utracie punktów przez Lechię Tomaszów Mazowiecki, zielono-biali mogą być nawet samodzielnym liderem. Do tego jednak potrzeba trzech punktów na Podlasiu oraz dobrego występu Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, który wybierze się właśnie do Tomaszowa Mazowieckiego.

W poprzednich rozgrywkach nie udało się rozstrzygnąć dwumeczu między obiema drużynami. Jesienią, ŁKS wygrał w Aleksandrowie 2:0, a za to wiosną Sokół zrewanżował się podobnym rezultatem. Pierwszą bramkę w III lidze zdobył wtedy Jakub Rogalski. Miejmy nadzieję, że i tym razem obiekt w Łomży będzie dla niego szczęśliwy, a sam zawodnik wróci do dyspozycji z poprzedniej rundy.

ŁKS Łomża – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 23.09.2017 r., godz. 15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *