Wokół meczu ze Zjednoczonymi Stryków

W środowe popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki pokonali Zjednoczonych Stryków 3:0, tym samym awansowali do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Zmiana miejsca meczu

Pierwotnie mecz miał być rozgrywany w Strykowie. Z racji złego stanu murawy po ostatnim meczu ligowym, spotkanie zostało przeniesione do pobliskiego Dobieszkowa. Tam, plac gry również nie należał do najlepszych, o czym wspominał m.in asystent trenera, Piotr Golański. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Pierwsze czyste konto

Sebastian Ostrowski po raz pierwszy w tym sezonie nie wpuścił gola w oficjalnym meczu Sokoła. Co prawda uchronił swój zesół przed utratą bramki w pojedynku z Kotanem Ozorków, ale w tym spotkaniu nie rozegrał nawet trzydziestu minut, schodząc z urazem głowy.

Forma zwyżkuje

Ostatnie dni pokazują, że Jakub Rogalski poważnie zaczyna myśleć o ponownym wywalczeniu sobie miejsca w podstawowym składzie. Pomocnik zaliczył asystę w ligowym pojedynku z Olimpią Zambrów, a w środę dorzucił trafienie otwierające wynik meczu przeciwko drużynie Zjednoczonych Stryków.

Nagła zmiana jedenastki

W ostatniej chwili z jedenastki meczowej wypadł Dominik Głowiński, który miał problem żołądowe. Jego miejsce zajął Aleksander Ślęzak. Dla stopera Sokoła było to dość niecodzienne doświadczenie, gdyż głównie występuje na środku obrony.

Jest i on, jest zwycięstwo

Nie pierwszy raz, kiedy na mecz wyjazdowy wybiera się prezes Paweł Kośla, to drużyna odnosi sukces. Tak było i tym razem. Przedstawiciel zarządu pojawił się w Dobieszkowie, a zespół pewnie zwyciężył 3:0.

Serie trwają

Piłkarze Sokoła śrubują udane serie spotkań w tym sezonie. Środowa wygrana była czwartym zwycięstwem z rzędu, piątym meczem z kolei bez straty gola oraz ósmym spotkaniem bez porażki. Ostatni raz aleksandrowianie przegrali z Widzewem Łódź w ramach 4. kolejki III ligi.

Czekamy na losowanie

Środowa wygrana pozwoliła awansować do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Na ostatnim etapie tych rozgrywek na szczeblu okręgowym, zielono-biali mogą trafić na Andrespolię Wiśniową Górę, KS Sand-Bus Kutno lub Widzew Łódź. Kolejna wygrana pozwoli awansować do turnieju wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *