Wokół meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

Nieudanie zakończyli sezon piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. W ostatniej kolejce ulegli u siebie drużynie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki 0:3.

Dwudziestolecie Sokoła

Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego odbyły się oficjalne obchody 20-lecia Towarzystwa Sportowego Sokół Aleksandrów Łódzki. Nie zabrakło gości z urzędu miasta, sponsorów, przyjaciół klubu oraz byłych pracowników. Przyznane zostały również specjalne odznaczenia dla osób, które znacząco przyczyniły się do rozwoju klubu.

Koniec pracy, nic z tego

Sobotni mecz nie zakończył sezonu dla piłkarzy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Zawodnicy spotkają się jeszcze w tym tygodniu na trzech treningach i dopiero w piątek rozjadą się na upragnione urlopy.

Korona nie dla Żylskiego

Nieobecność w meczowej kadrze Kamila Żylskiego, automatycznie skreśliła jego szansę na zdobycie korony króla strzelców, a przypadła ona Wojciechowi Wocialowi. Napastnik Victorii Sulejówek postawił do tego kropkę nad “i”, strzelając w weekend dwie bramki. Zakończył zatem sezon z dorobkiem 22 goli. Na drugim miejscu uplasował się za to właśnie nasz zawodnik, strzelając 19 bramek.

Pożegnalny mecz

Swoje ostatnie zawody w drużynie Sokoła rozegrał w sobotę Michał Brudnicki. Był to przy okazji jego 50 mecz w rozgrywkach ligowych z “Sokołem” na piersi. Nie zobaczyliśmy za to innego zawodnika, który również pożegna się z zespołem, a mianowicie Kamila Żylskiego. Oboje w nadchodzących rozgrywkach będą reprezentować barwy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Sobota jednak nie rozstrzygnęła losów

Jeszcze w sobotę wydawało się, że to Legia II Warszawa spadnie z trzeciej ligi. Stało się jednak inaczej. Licencji na grę nie otrzymała Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i właśnie tego zespołu nie obejrzymy w kolejnych rozgrywkach. Czeka nas zatem kolejna wyprawa do Ząbek.

Trzecioligowy debiut

Przy okazji ostatniego ligowego spotkania, trener Piotr Kupka dał szansę zadebiutować na trzecioligowym boisku 19-letniemu Krzysztofowi Sutowi. Pomocnik rozegrał przeciwko drużynie Świtu 90 minut.

Udany rewanż

Z pewnością zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego doskonale pamiętali wysoką porażkę 1:4, która miała miejsce ponad pół rok temu na ich boisku. Widać było, że zawodnicy Świtu byli bardzo zmotywowani i odkuli się w Aleksandrowie Łódzkim, zwyciężając 3:0. W dwumeczu jednak to Sokół okazał się lepszy.

Wysoka porażka

Sobotnia przegrana 0:3 była drugim najgorszym wynikiem aleksandrowian w tym sezonie. Co ciekawe również na własnym boisku. Wcześniej aleksandrowianie ulegli aż 0:6 Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *