Wokół meczu z Wartą Sieradz

W sobotę, zielono-biali pokonali na własnym stadionie Wartę Sieradz 2:1. Ciekawie tego dnia było nie tylko na murawie.

Aleksandrów nie zdobyty

Sokół kontynuuje serię spotkań bez porażki na własnym obiekcie.  Ostatni raz, aleksandrowianie przegrali 21 maja, kiedy to ulegli ekipie Sokoła Ostróda 1:2.

Pierwsze koty za płoty

Swoją pierwszą bramkę w meczu o punkty w barwach Sokoła, zdobył w sobotę Kamil Żylski. Były zawodnik MKS-u Ciechanów otworzył wynik spotkania w 60. minucie. Wcześniej napastnik jedynie raz pokonał bramkarza rywali, reprezentując zielono-białych, a miało to miejsce w sparingu z Omegą Kleszczów.

Problemy kapitana

Już w przerwie z boiska zszedł kapitan drużyny, Przemysław Woźniczak. Stoper Sokoła już po kwadransie gry zgłosił, że niezbyt dobrze się czuje, lecz zdołał wytrzymać do końca pierwszej połowy.

Talizman?

W drugim ligowym spotkaniu sprawdza się reguła, że kiedy nie ma na boisku Damiana Bierżyńskiego, to nie padają bramki. Wychowanek Sokoła wszedł na plac gry, zastępując w przerwie Przemysława Woźniczaka. Ponownie przełożyło się to na zwycięstwo naszego zespołu.

Prezes na trybunach

Tym razem nie mówimy o prezesie klubu, a o panu Adamie Kaźmierczaku, który pełni funkcję prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Michał Brudnicki pod obserwacją?

Na trybunach w Aleksandrowie Łódzkim zasiadł również Tomasz Muchiński. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że trener współpracuje z młodzieżową reprezentacją Polski. Czyżby trener bramkarzy Pogonii Siedlce miał na oku naszego golkipera?

Sokół z patentem na Wartę

Ostatni raz gracze z Sieradza pokonali aleksandrowian w rozgrywkach ligowych ponad dziesięć lat temu, a miało to miejsce jeszcze w IV lidze. W spotkaniu rozgrywanym 5 maja 2007 roku, Warta wygrała 3:1. Co ciekawe dwie bramki zdobył wtedy Marcin Kobierski, który grał również w sobotnim pojedynku obu ekip. Od tego czasu Sokół wygrał siedem rywalizacji oraz w czterech dzielił się punktami.

Skarbnik również obecny

Innym gościem, który zawitał na sobotnie starcie z Wartą był Grzegorz Siech, który pełni funckję skarbnika gminy Aleksandrów Łódzki.