Wokół meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie

W sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki pokonali na własnym boisku Ruch Wysokie Mazowiecki 3:2. Jak zwykle prezentujemy kilka ciekawych faktów związanych z tym wydarzeniem.

Debiut

Szóstym zawodnikiem, który zadebiutował w tym sezonie w drużynie Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki został Damian Kupisz. Nowy napastnik zielono-białych zmienił w przerwie Łukasza Chojeckiego. Nie udało mu się co prawda zdobyć bramki, lecz zaraz po wejściu na plac gry otrzymał żółtą kartkę.

Druga przegrana bitwa

Dla szkoleniowca Ruchu Wysokie Mazowieckie – Nikoli Drymluka, sobotni mecz był drugim starciem przeciwko ekipie z Aleksandrowa Łódzkiego. Wizyta w naszym mieście i tym razem nie przysporzyła miłych wspomnień. Wiosną 2016 roku, Sokół wygrał 1:0 po bramce Mikołaja Zwolińskiego, tym razem jednak zielono-biali zwyciężyli 3:2.

Niemoc Ruchu

W dotychczasowej historii spotkań ligowych zdecydowanie lepiej prezentują się zawodnicy Sokoła. Zielono-biali wygrali pięć z sześciu pojedynków, Ruch cieszył się ze zwycięstwa jedynie raz w ostatnim starciu obu ekip na poziomie centralnym. W tych spotkaniach aleksandrowianie zdobyli osiem bramek, tracąc zaledwie trzy.  Po sobotnim meczu sytuacja wygląda zatem jeszcze lepiej, a na zwycięstwo drużyna Ruchu będzie musiała poczekać przynajmniej do wiosny, czyli prawie 9 lat.

Pierwsze bramki z akcji

W dotychczasowych trzech meczach, piłkarze Sławomira Majaka zdobywali bramki jedynie ze stałych fragmentów gry. W starciu z Ursusem Warszawa, gole padły po rzucie karnym i rzucie wolnym, z Unią Skierniewice po rzucie rożnym. Tym razem dwie z trzech bramek zostały zdobyte z akcji. Aleksandrowianie pokazali, że i w taki sposób potrafią zaskoczyć defensywę rywala.

Specjalni goście

Na trybunach w Aleksandrowie nie zabrakło ponownie specjalnych gości. Mecz przeciwko drużynie Ruchu Wysokie Mazowieckie oglądali m.in prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak czy burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński. Pojawili się również sponsorzy i przyjaciele klubu.

Transmisja

Podczas spotkania z ekipą Wysokiem Mazowieckie klub postanowił powrócić do transmisji live, które miały miejsce w poprzednim sezonie. Relacje video będą realizowane ze wszystkich meczów domowych aleksandrowian, nie jest też wykluczone, że pojawią się transmisje z niektórych wyjazdów.

Dublet i Triplet

Dubletem i tripletem mogła popisać się w sobotę dwójka nowych zawodników Sokoła. Paweł Kaczmarek zaliczył dwie asysty przy bramkach Dawida Cempy, a napastnik, poza dwiema trafieniami dorzucił jeszcze asystę przy golu Jakuba Rogalskiego.

W końcu strzelił

Długo musieliśmy czekać na kolejnego ligowego gola Jakuba Rogalskiego na III-ligowych boiskach.  Swoją jedyną do tej pory bramkę, Kuba zdobył 1 kwietnia 2017 roku w wyjazdowym meczu przeciwko drużynie ŁKS-u 1926 Łomża.  Łatwo zatem policzyć, że na radość z gola, pomocnik czekał 511 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *