Wokół meczu z Polonią Warszawa

Wiele emocji przeżyli w środę kibice Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki, a ich ulubieńcy pokonali Polonię Warszawa 2:0.

Bez pomocnika w Łowiczu

Swoją czwartą żółtą kartkę w tym sezonie zobaczył w środowe popołudnie Tomasz Bogołębski. Pomocnik rozpoczynał do tej pory każde spotkanie w wyjściowej jedenastce, dlatego jego absencja w wyjazdowym pojedynku z Pelikanem Łowicz z pewnością będzie sporym osłabieniem drużyny.

Cempa nadal w gazie

Nowy napastnik SokołaDawid Cempa w starciu z Polonią Warszawa zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie. Co więcej było to jego czwarte trafienie w trzecim kolejnym meczu.

Debiuty

Przy okazji pojedynku z drużyną z Warszawy byliśmy świadkami dwóch debiutów. Od pierwszej minuty ogladaliśmy Piotra Kasperkiewicza, tymczasem w doliczonym czasie gry drugiej połowie, na placu gry pojawił się Michał Majak.

Kaczmar wciąż asystuje

Jak ważny dla drużyny jest Paweł Kaczmarek, pokazuje ilość jego asyst. W meczu z Polonią zanotował asysty pierwszego i drugiego stopnia. Łącznie tych pierwszych ma już na swoim koncie  cztery, a drugich trzy.

Kolejne czyste konto

Po dwóch meczach ze stratą dwóch bramek, w końcu doczekaliśmy się ponownie czystego konta w wykonaniu Jakuba Lemanowicza. Golkiper Sokoła po raz trzeci nie dopuścił do utraty gola.

Młodzieżowiec ponownie z bramką

W drugim meczu z rzędu, bramkę dla aleksandrowian zdobył Jakub Rogalski. Pomocnik nie miał okazji grać w Radomiu, więc ewidentnie widać, że jest w formie i zapewne można go się spodziewać w starciu z Pelikanem.

Nieudany powrót na stare śmieci

Sebastian Kobiera miał bardzo szybką możliwość ponownie zagrać w Aleksandrowie Łódzkim. Nie był mu jednak dane wystąpić nawet w połowie tego spotkania. Z racji czerwonej kartki, którą otrzymała jego drużyna w 16. minucie meczu, trener Polonii postanowił dokonać roszady i tym samym zmienić pomocnika już w 24. minucie.

Nowy boczny obrońca

Trener Sławomir Majak lubi zaskakiwać i tak też było i tym razem. Na prawej obronie, sezon rozpoczynał Damian Pawlak, ostatnio widzieliśmy Damiana Knerę, a w środę na tej pozycji zagrał przesunięty z pomocy Karol Żwir. Szkoleniowiec Sokoła nie ukrywa, że na mecz w Łowiczu dokona kolejnych zmian.

Polonia w końcu pokonana

Ponad dwa lata czekaliśmy na to, aby ponownie cieszyć się ze zwycięstwa przeciwko drużynie Polonii. W ostatnich trzech pojedynkach, raz wygrały Czarne Koszule, a dwukrotnie padał remis.

Publiczność dopisała

Przy okazji pojedynku z podopiecznymi Krzysztofa Chrobaka z pewnością nie mogliśmy narzekać na frekwencję. Trybuna w Aleksandrowie Łódzkim wypełniła się prawie w całości i niewątpliwie obecność kibiców bardzo pomagała drużynie Sokoła.

Specjalni goście na trybunach

Na środowym meczu ponownie nie zabrakło burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego, Jacka Lipińskiego. Towarzyszyli mu również skarbnik Grzegorz Siech oraz sekretarz Iwona Dąbek. Do swojej obecności przyzwyczaili nas również główni sponsorzy wraz z rodzinami, Mieczysław Majewski z żoną Małgorzatą i synem Łukaszem oraz Krzysztof Półbrat z firmy Brat-bud z córką Magdą i synem Kamilem. Długo by wymienić pozostałych sponsorów i przyjaciół, bo dzień meczowy obfitował w duża ilość kibiców.

Widzewiacy obserwowali Millera

Nowy napastnik Sokoła mógł liczyć na spore wsparcie ze swojej byłej drużyny. Na trybunach zasiedli trener Radosław Mroczkowski oraz Daniel Świderski i Patryk Wolański wraz z partnerkami. Co prawda Michałowi nie udało się strzelić bramki, lecz zaliczył asystę przy bramce Dawida Cempy.