Wokół meczu z Olimpią Zambrów

W sobotę, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki wygrali u siebie z Olimpią Zambrów 2:0.

Najlepsza defensywa w lidze

Do tej pory, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki dzielili miano najlepszej defensywy ligi wraz z Widzewem Łódź. Po tej kolejce są już jednak samodzielnym liderem w tej klasyfikacji. Łodzianie stracili jednego gola w Nowym Mieście Lubawskim, co za tym idzie mają już ich sześć na swoim koncie. Tymczasem Michał Brudnicki wyciągał piłkę z siatki jedynie pięć razy.

Trafione zmiany

Nie pierwszy raz trener Piotr Kupka wykazał się nosem, co do zmian zawodników. W przerwie na placu gry pojawił się Łukasz Marciniak, który otworzył wynik spotkania, a wprowadzony później Jakub Rogalski zapisał na swoim koncie asystę.

Śrubuje swój rekord

Dla Łukasza Marciniaka, sobotnie trafienie było drugim golem w tym sezonie. W tym momencie jest to najlepszy rezultat doświadczonego pomocnika w całej historii gry w Sokole. Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy widzieć, jak piłka po jego strzałach wpada do siatki.

Kolejne czyste konto

Piąte czyste konto z rzędu zachował w sobotę Michał Brudnicki. Młody bramkarz Sokoła nie wpuścił gola w siedmiu z dziesięciu rozegranych spotkań.

Status quo zachowane

Po tej kolejce, zdecydowanie wyklarowała się trójka liderów, którzy odskoczyli punktowo innym zespołom. Nadal na czele stawki znajduje się zespół Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki, mając na swoim koncie dwadzieścia pięć punktów. Za ich plecami są Widzew Łódź oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki, którzy mają o dwa “oczka” mniej. Na czwartej pozycji jest Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, który do zielono-białych traci już sześć punktów.

Były zawodnik na trybunach

Na sobotnim meczu z Olimpią pojawił się kluczowy gracz ostatnich sezonów w barwach Sokoła – Michał Wrzesiński. Zawodnik rozgrywał swój mecz dzień później, a Pelikan pokonał u siebie Victorię Sulejówek 4:1.

Debiut od pierwszej minuty

Pierwszy raz w wyjściowej jedenastce znalazł się Jan Kadłubiak. Skrzydłowy Sokoła zaliczył 71 minut i został zmieniony przez Jakuba Rogalskiego.

Bez stopera w Tomaszowie

Podczas spotkania z Olimpią, czwartą żółtą kartką ukarany został Aleksander Ślęzak. Oznacza to, że nie obejrzymy obrońcy w hicie następnej kolejki z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *