Wokół meczu z ŁKS Łódź

W środę Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrał kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem naszej drużyny był Łódzki Klub Sportowy, a zielono-biali ponownie zremisowali 0:0.

Twiedza Aleksandrów nadal niegościnna

Śmiało można powiedzieć, że obiekt w Aleksandrowie Łódzkim nie jest skory oddawać za wielu punktów drużynom przeciwnym i tym razem było podobnie. Blisko osiem miesięcy zawodnicy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki nie przegrali na swoim stadionie. Ostatni raz miało to miejsce w czwartej kolejce obecnych rozgrywek, kiedy ulegli ŁKS Łomża 0:2.

Nie “odgryzł się” rywalom

Tym razem nie udało się Michałowi Michałkowi pokonać bramkarza rywala. Napastnik z pewnością szczególnie chciał się pokazać w środowym spotkaniu, gdyż to właśnie Łódzki Klub Sportowy podziękował zawodnikowi w zimowej przerwie i bez żalu oddał go do naszego zespołu.

Brudnicki nadal na zero z tyłu

Środowe spotkanie było czwartym z rzędu meczem, kiedy drużyna Sokoła nie straciła gola. Doliczając jeszcze inne spotkania, to w dziewięciu dotychczasowych meczach rundy wiosennej, Michał Brudnicki sześć razy zachował czyste konto, a jedynie trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki.

Pierwszy raz na remis

Od kiedy Sokół mierzy się z ŁKS po rozpoczęciu odbudowy przez łódzki zespół, ani razu nie padł wynik remisowy. Wcześniej dwukrotnie lepsi byli aleksandrowianie, a aż cztery potyczki kończyły się zwycięstwem łodzian.

Nadal bez porażki

Nie kończy się seria spotkań bez porażki zawodników Piotra Kupki. Ostatni raz aleksandrowianie przegrali 19 marca w Tomaszowie Mazowieckim. Od tego czasu nie przegrali siedmiu kolejnych spotkań.

Remisy lubią Sokół

Środowy podział punktów był czwartym remisem w rundzie wiosennej zawodników Sokoła. Warto dodać, że taką samą ilość nierozstrzygniętych spotkań, zielono-biali uzbierali w rundzie jesiennej. Miejmy nadzieję, że to był ostatni remis w tym sezonie.

Kibice gości dopisali

Duża grupa fanów Łódzkiego Klubu Sportowego pojawiła się na środowym meczu w Aleksandrowie Łódzkim. Poza pulą 500 biletów, które otrzymał klub, wejściówki zostały zakupione również na trybunę gospodarzy.

ŁKS z patentem na Sokół

Do trzech wzrosła seria spotkań bez zwycięstwa z Łódzkim Klubem Sportowym. Ostatni raz zielono-biali pokonali łodzian 22 sierpnia 2015 roku.

W Morągu bez kapitana

W spotkaniu z ŁKS czwartą żółtą kartkę otrzymał kapitan drużyny Przemysław Woźniczak. Oznacza to, że nie pojedzie on na najbliższe wyjazdowe spotkanie z Huraganem Morąg.

Remis „nie na rękę”

Podział punktów nie zadowolił zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Środowy remis zepchnął ŁKS z fotela lidera, a Sokół z ósmego na dziewiąte miejsce.

Sokół “zwolnił” trenera

Po środowym remisie do dyspozycji zarządu podał się Marcin Pyrdoł. Jego funkcję zajmie Wojciech Robaszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *