Wielki sukces młodych piłkarzy. Juniorzy wywalczyli awans!

Mamy dla Was bardzo dobrą informację! Rocznik 2004 wywalczył awans do I Ligi Wojewódzkiej B1 Juniorów Młodszych.

Zawodnicy trenerów Krzysztofa Szabeli oraz Arkadiusza Nowackiego po fantastycznych występach jesienią, od 2021 roku zagrają w I Lidze Wojewódzkiej B1 Juniorów Młodszych. Awans był pewny już na trzy mecze przed końcem, a w kolejnej serii spotkań, dzięki porażce Lechii Tomaszów Mazowiecki i własnemu zwycięstwu, Sokół zapewnił sobie mistrzostwo ligi. Mimo braku wielu kontuzjowanych zawodników, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, trener Krzysztof Szabela ustawiał zespół tak, że jego drużyna w ciągu całego sezonu nie odniosła ani jednej porażki!

14 spotkań z rzędu bez przegranej w lidze to wynik godny podziwu. Trzeba pochwalić zawodników, którzy mimo napiętego harmonogramu rozgrywek za każdym razem dawali z siebie wszystko i nigdy nie odpuszczali, nawet jeśli w ciągu tygodnia dodatkowo uczestniczyli również w rozgrywkach seniorów. Najlepiej widać to było w ostatnim tygodniu, gdy drużyna musiała rozegrać aż trzy spotkania z wymagającymi rywalami w ciągu siedmiu dni, a mimo to wygrała dwa z nich i raz zremisowała – zaznacza Krzysztof Szabela, szkoleniowiec drużyny.

A jak wyglądają statystyki? Sokół rozegrał 14 meczów z czego 11 wygrał, a 3 zremisował. Zespół przez cały sezon zdobył 48 goli, a stracił jedynie 17, co jak na mistrza przystało, jest najlepszym wynikiem w lidze. Królem strzelców w drużynie został Patryk Koźlik z 8 bramkami na koncie, na drugim miejscu z 7 golami uplasowali się Aleksander Jończyk i kapitan drużyny Jan Krzyżanowski. Podium najlepszych strzelców zamyka Kacper Kurczewski z 6 trafieniami. Sokół Aleksandrów zakończył sezon na pierwszym miejscu z 36 punktami i aż 7 punktami przewagi nad drugą drużyną – Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Chciałem również dodać, że w końcówce sezonu borykaliśmy się z kontuzjami, ale zmiennicy stanęli na wysokości zadania. Jak tylko wszyscy wrócą do zdrowia na pewno w najwyższej lidze wojewódzkiej będziemy trudnym rywalem dla przeciwników. Szczególnie czekamy na powrót rekonwalescentów: Bartka Trojanowskiego, Patryka Adrjanowskiego, Damiana Marciniaka, Patryka Koźlika oraz Miłosza Rogalewicza – dodaje szkoleniowiec.

Drużynie, sztabowi szkoleniowemu oraz rodzicom należą się wielkie gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *