Wielki sukces drużyny Sokoła z rocznika 2005

Drużyna Sokoła Aleksandrów z rocznika 2005, po półrocznej grze w II lidze wojewódzkiej, jako beniaminek, awansowała na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym regionie, czyli do I ligi wojewódzkiej! Podopieczni trenera Kamila Kmiecia zanotowali zatem dwa awanse w sezonie rozgrywkowym 2018/2019!

Stało się tak za sprawą zwycięskiego meczu z Ceramiką Opoczno, w którym to zielono- biali zwyciężyli 2:0. Bramki dla aleksandrowian zdobywali: Szymon Włodarczyk oraz Jakub Bartok. Tym samym Sokół na kolejkę przed końcem rozgrywek zagwarantował sobie, drugie miejsce w tabeli, które jest premiowane awansem i razem z zespołem Pogoni Zduńska Wola zagra jesienią w I lidze. Sobotnie spotkanie z Ceramiką przebiegało pod dyktando aleksandrowian, którzy stworzyli sobie sporo okazji strzeleckich. Pierwszą groźną okazję miał po dośrodkowaniu Wiktora Leszczyńskiego Oliwier Janowski, lecz uderzenie głową powędrowało nad poprzeczką. Następnie po indywidualnej akcji próbował uderzać Mateusz Studniarek, lecz była to zbyt lekka próba by zaskoczyć golkipera. Chwilę później strzelał z kolei Jakub Damazer, lecz decyzja o strzale była nieco nerwowa i futbolówka minęła słupek. Gospodarze napierali dalej i wreszcie dopięli swego. Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzył Dawid Dybała.

Golkiper „wypluł” piłkę, a w odpowiednim miejscu znalazł się Szymon Włodarczyk i dobił futbolówkę do siatki. Tym samym Sokół objął prowadzenie . Parę chwil później powinno być 2:0, lecz świetną interwencją popisał się bramkarz z Opoczna. Po stałym fragmencie gry, w kierunku bramki uderzał Dawid Dybała, lecz wspomniany golkiper nie dał się pokonać. Chwilę później Ceramika wykonywała groźny rzut wolny niemalże z linii pola karnego, lecz skończyło się tylko na uderzeniu w mur. Aleksandrowianie musieli poradzić sobie przez dwie minuty w dziesięciu, gdyż karą minutową został ukarany Dybała. Zielono- biali przetrwali trudne chwile i następnie znów ruszyli do ataku. Tym razem przed szansą stanął Wiktor Leszczyński, lecz jego strzał w kierunku dalszego słupka o włos minął bramkę. Następnie dobrą indywidualną akcją popisał się Igor Wieczorek i dograł do znajdującego się na linii pola karnego Oliwiera Janowskiego. Gracz Sokoła uderzył jednak zbyt lekko by zaskoczyć golkipera.

W końcówce pierwszej części spotkania zrobiło się gorąco pod bramką aleksandrowian. Gracz Ceramiki znalazł się sam na sam z Damianem Urbanowiczem i górą był golkiper Sokoła. Doszło jednak do utarczki z napastnikiem z Opoczna w efekcie czego obaj gracze zostali ukarani karami minutowymi. W bramce stanął więc Kamil Sobczak, a trener Kmieć musiał ściągnąć z placu gry jednego z zawodników z pola. Chwilę później gospodarze musieli radzić sobie w dziewięciu, gdyż po raz drugi sędzia wymierzył karę minutową dla Dawida Dybały. Sokół przetrwał jednak i ten trudny moment i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, lecz Sokół bezskutecznie próbował podwyższyć prowadzenie. Strzał Igora Wieczorka po indywidualnej akcji nieznacznie minął bramkę. Podobnie było z uderzeniem Wiktora Leszczyńskiego. Wreszcie jednak aleksandrowianie zdobyli drugiego gola. Dobrą akcją przy linii końcowej boiska popisał się Jakub Damazer i dośrodkował w pole karne. Wrzutkę zamykał Jakub Bartok i pewnym uderzeniem z głowy zdobył bramkę dla Sokoła.

Ceramika próbowała odpowiedzieć, lecz jej akcje były skutecznie gaszone w zarodku. Aleksandrowianie stworzyli sobie natomiast kolejne dwie dobre okazje. Tym razem dwukrotnie głową uderzał Bartłomiej Piermanicki, lecz zabrakło precyzji. Groźnie było także po rzucie wolnym, do którego podszedł Dawid Dybała. Uderzenie zawodnika Sokoła o włos minęło jednak poprzeczkę. Aleksandrowianie do ostatnich minut kontrolowali przebieg spotkania i po końcowym gwizdku rozpoczęło się wielkie świętowanie Do rozegrania został jeszcze ostatni mecz, w którym zielono – biali będą starali się udanie zakończyć sezon w meczu wyjazdowym z Pelikanem Łowicz.

Sokół Aleksandrów- Ceramika Opoczno 2:0 (1:0)

Bramki dla Sokoła: Szymon Włodarczyk, Jakub Bartok.

Skład Sokoła: Urbanowicz- Dybała, Włodarczyk, M. Lubiszewski, Studniarek, Witczak, Janowski, Damazer, Wieczorek, Leszczyński, Bartok Grali także: Kabaciński, Pietrzyk, Piermanicki, Sobczak Rezerowi: Osieja, Stasiak, D. Lubiszewski.