We wtorek ostateczna decyzja. Rozgrywki młodzieżowe i klasy okręgowej zakończone

W czwartek odbyło się zebranie Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, podczas którego podjęte zostały ostateczne decyzje, co do rozgrywek IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. We wtorek będziemy wiedzieć, co dalej z sezonem III ligi.

Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych – to fragment komunikatu PZPN.

Znamy już jedną z konkretnych decyzji związanych z naszym klubem. Oznacza, że rozgrywki młodzieżowe i zespołu seniorów występującego w klasie okręgowej dobiegły końca. Sokół II Aleksandrów utrzymał się w lidze.

Kwestia rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych rozgrywek prowadzonych przez PZPN, będzie przedmiotem obrad posiedzenia Zarządu PZPN, które zaplanowane jest na 12 maja 2020 roku – informuje PZPN.

Zatem musimy poczekać jeszcze do wtorku, by dowiedzieć się, czy sezon zostanie wznowiony. Raczej jest to mało prawdopodobne, a przeciągane w czasie decyzje mogą mieć związek z rozstrzygnięciem awansu drużyn do II ligi. W naszej grupie jedną kolejkę mniej mają rozegrane Sokół Ostróda i Legia II Warszawa. Sokół jest liderem, Legia wiceliderem tracącym tylko jeden punkt. W grupie IV Hutnik Kraków i Motor Lublin mają tyle samo punktów i zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Być może zostaną zorganizowane mecze barażowe. Musimy wstrzymać się do wtorku, by poznać ostateczne decyzje PZPN. W obecnej sytuacji możemy tylko spekulować.

Uważam, że:

  • Sezon powinien być zakończony. Awansują pierwsze cztery zespoły wszystkich III lig, by w nowym sezonie utworzyć dwie grupy II ligi (33%, 33 Votes)
  • Sezon III ligi powinien być dokończony (26%, 26 Votes)
  • Sezon powinien się już zakończyć. Do II ligi awansuje lider, nikt nie spada (16%, 16 Votes)
  • Sezon powinien się już zakończyć. Do II ligi awansuje lider, spadają zespoły ze strefy spadkowej (14%, 14 Votes)
  • Sezon III ligi powinien być anulowany (8%, 8 Votes)
  • Mam inny pomysł (2%, 2 Votes)

Total Voters: 99

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *