Ważna wygrana i powrót Jakuba Rogalskiego

Rezerwy Sokoła Aleksandrów pokonały KAS Konstantynów 2:1 (0:0) w pierwszym tegorocznym meczu ligowym. Dzięki wygranej są na 6. miejscu w lidze.

To była udana inauguracja rundy wiosennej dla drużyny trenera Damiana Gamusa. Piłkarze Sokoła długo czekali na rozpoczęcie rozgrywek. W środę w pierwszym meczu z KAS Konstantynów bramki wpadały w drugiej połowie. Najpierw z karnego 76. minucie gola zdobył Krzysztof Domański. W 83. minucie podwyższył Maksym Dubenkov silnym strzałem z pola karnego. W końcówce meczu KAS zdołał zdobyć kontaktowego gola, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sokoła II Aleksandrów.

Rezerwy z dorobkiem 31. punktów znajdują się na 6. miejscu w tabeli. W tym sezonie prezentują się dobrze, praca trenera Damiana Gamusa przynosi efekty. Dla szkoleniowca wynik nie jest najważniejszy. Głównym celem jest dawać szansę młodym piłkarzom, którzy mają w przyszłości zasilić szeregi pierwszej drużyny.

Trzeba cieszyć się ze zwycięstwa, ale ogromną radość sprawił powrót do gry Jakuba Rogalskiego. Piłkarz ostatni ligowy mecz rozegrał 6 października 2018 roku. Ciężka choroba przerwała uprawianie sportu. Powrót do treningów i debiut w tym sezonie jest czymś, z czego trzeba się bardzo cieszyć. Oby Kuba wrócił do dawnej dyspozycji i zasilił ponownie szeregi pierwszego zespołu. Piłkarz w ostatnich swoich meczach w 2018 roku był podstawowym zawodnikiem trzecioligowego Sokoła. Strzelił dwie bardzo ważne bramki z Ruchem Wysokie Mazowieckie i Polonią Warszawa.

W najbliższą niedzielę rezerwy zagrają wyjazdowe spotkanie z KS II Kutno.

Sokół II Aleksandrów – KAS Konstantynów 2:1 (0:0)
Bramki dla Sokoła: Domański (karny), Dubenkov.

Skład Sokoła: Jurek – Sławiński, Miziołek, Wojtalski, Rosik – Domański, Jończyk, Dubenkov – J. Krzyżanowski, Osajda, Pióro.

Rezerwowi: A. Krzyżanowski, Brożek, Rogalski, Pałgan, Koźlik, Bors, Nowacki.