W sobotę poznamy odpowiedź? Sokół walczy o III ligę

W sobotę o godz. 17:00 piłkarze Sokoła Aleksandrów zagrają z ostatnim w tabeli KS Wasilków. Mecz odbędzie się na stadionie im. Włodzimierza Smolarka i można obejrzeć również w Sokół TV.

Emocje związane z Sokołem mogły się już zakończyć po spotkaniu z Jagiellonią II Białystok. Piłkarze doznali porażki i nie awansowali do pierwszej ósemki. Wówczas nie byłoby teraz problemu z grą o utrzymanie. Jednak drużyną Sokoła będziemy emocjonować się do końca sezonu, ponieważ aleksandrowianie nadal potrzebują ligowych punktów, by pozostać w III lidze. Zmienił się trener, nie tak dawno Michała Bistułę zastąpiono szkoleniowcem rezerw Damianem Gamusem.

W ostatniej kolejce już z nowym trenerem Sokół wygrał wyjazdowy mecz z Ruchem Wysokie Maz. 1:0. Dzięki trzem punktom znacznie przybliżył się do utrzymania. Aleksandrowianie zbliżają się do mety, pozostały jeszcze dwa mecze mistrzowskie. Już od ostatnich czterech kolejek informujemy, że Sokół ma komfortową sytuację, ponieważ ostatnich pięć z sześciu meczów jest na własnym boisku. Słabo to zostało wykorzystane, dlatego mecz z KS Wasilków ma przełamać złą passę bez kompletu punktów w Aleksandrowie.

KS Wasilków do tej pory wygrał zaledwie cztery spotkania, ma 15. punktów i już dawno pożegnał się z rozgrywkami III ligi. Sokół z takim rywalem musi zdobyć trzy punkty, nie ma żadnego poważnego argumentu, by outsaider rozgrywek miał zaskoczyć drużynę trenera Damiana Gamusa.

Wróćmy jednak do sezonu 2018/19, wówczas aleksandrowianie walczyli o awans. Do Aleksandrowa przyjechał ŁKS Łomża, który zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Sokół miał 70% przewagę w ciągu całego spotkania. Stworzył wiele podbramkowych sytuacji, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Wówczas w bramce ŁKS stał Paweł Lipiec, który nie tak dawno opuścił Sokół i miał rachunki do wyrównania. Zagrał bardzo dobry mecz.

To tylko historia, która miejmy nadzieję, że się nie powtórzy. Tutaj trzeba jasno i wyraźnie zaznaczyć, że od piłkarzy oczekujemy zwycięstwa. Nie wchodzą w grę żadne kalkulacje, bo nie ma co liczyć punktów. Jeśli chcemy pozostać w tej klasie rozgrywkowej, to trzeba zrobić to na boisku. Ostatnie dwa mecze z KS Wasilków i Pelikanem Łowicz odbędą się na stadionie im. Włodzimierza Smolarka.

JAK WEJŚĆ NA MECZ?

Kibice, którzy mają zamiar pojawić się na obiekcie im. Włodzimierza Smolarka i zobaczyć mecz, będą wpuszczani bramą od ul. Mickiewicza. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 12 zł. Kobiety i dzieci do lat 15 mają wstęp wolny. Pamiętajmy, że nadal obowiązuje reżim sanitarny i kibice mają obowiązek zajęcia miejsc w rzędach naprzemiennie przy zachowaniu co najmniej 1,5 metra odległości.

Obowiązek ten nie dotyczy widza, który uczestniczy w wydarzeniu sportowym z dzieckiem poniżej 13. roku życia bądź z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebnie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie. Obowiązek również nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

CZY MOŻNA OBEJRZEĆ MECZ W SOKÓŁ TV?

Załoga Sokół TV tradycyjnie przeprowadzi transmisję meczu. Widowisko będzie można obejrzeć z komentarzem od godz. 16:55. Transmisję znajdziecie na kilka minut przed meczem tutaj –> Sokół vs KS Wasilków oraz link do transmisji na naszej oficjalnej stronie facebookowej –> Facebook Sokoła Aleksandrów.

CZY BĘDZIE ORGANIZOWANY KONKURS?

Do wygrania mamy łącznie 30 biletów na kolejne spotkanie na własnym boisku (19 czerwca z KS Wasilków). Wystarczy poprawnie wytypować wynik meczu Sokoła z KS Wasilków przed jego rozpoczęciem i nie można edytować komentarza. Konkurs trwa na naszej stronie facebookowej. Ten, kto trafi wynik, automatycznie wygrywa bilet. –> Wytypuj wynik tutaj!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *