Utrzymać pozycję lidera – zapowiedź meczu z Olimpią Zambrów

Tym razem piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają swój mecz w sobotę. Rywalem zielono-białych będzie drużyna Olimpii Zambrów.

Ekipa z Zambrowa, w ostatnich czterech sezonach trzykrotnie występowała w centralnych rozgrywkach na poziomie II ligi. Tym razem jednak ponownie przyjdzie im rywalizować w III lidze, gdyż w minionych rozgrywkach, podobnie jak Polonia Warszawa zanotowała spadek, zajmując przedostatnią pozycję w ligowej stawce.

Goście sobotniego meczu grają w obecnych rozgrywkach w kratkę. Po inauguracyjnym zwycięstwie Łomży, podopieczni Mirosława Dymka ulegli ekipom z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Ostródy, aby w kolejnych trzech potyczkach zanotować komplet punktów. Ostatnie trzy mecze nie były już jednak tak udane. Biało-niebiescy przegrali odpowiednio z Widzewem Łódź, MKS-em Ełk oraz rezerwami Legii Warszawa. Zaowocowało to spadkiem w ligowej hierarchii. Obecnie Olimpia zajmuje dwunastą pozycję.

Tymczasem podopieczni Piotra Kupki po trzech zwycięstwach i wpadce z Widzewem, ponownie zaczęli punktować, wygrywając odpowiednio z Pelikanem i ekipą z Ełku. Po dwóch wygranych meczach, aleksandrowian również zatrzymała jednak warszawska Polonia. W tym jednak przypadku, na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 6 padł bezbramkowy remis. Tydzień później zaś, Sokół podejmował rezerwy Legii Warszawa, które pokonał 1:0, a w miniony weekend rozgromił na wyjeździe ŁKS Łomża 4:0. To zwycięstwo pozwoliło zielono-białym awansować na pozycję lidera.

Bardzo prawdopodobne, że w potyczce z zespołem Zambrowa, w ekipie Sokoła może dojść do zmian w wyjściowej jedenastce. Z urazami nadal zmagają się Karol Korski Łukasz Chojecki, a z meczowej kadry wypadł również Jakub Szarpak. W miejsce lewego pomocnika, do osiemnastki meczowej “wskoczył” Damian Knera.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Olimpia Zambrów / 30.09.2017 r., godz. 15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *