Utrzymać dobrą passę-zapowiedź meczu z Legią II Warszawa

W najbliższą sobotę podopieczni trenera Sławomira Majaka zmierzą się z drużyną rezerw mistrza Polski na własnym stadionie o godzinie 13:00.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki podchodzi do spotkania, jako zdecydowany faworyt z komfortową przewagą 5. punktów nad drugą Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zielono-biali w obecnym sezonie spisują się bardzo dobrze zajmując pierwszą lokatę z zebranymi dotychczas 38. punktami. Na własnym boisku aleksandrowianie wygrali sześć z ośmiu rozegranych spotkań, raz padł remis i jedyną porażkę w tym sezonie odnieśli w meczu z Legionovią (0:1) u siebie.

W poprzednim spotkaniu Sokół pokonał w wyjazdowym spotkaniu Victorię Sulejówek (0:1) po bramce Dominika Pecyny w 13′ minucie. Wartym zaznaczenia jest fakt, że aleksandrowianie zaliczyli serię dwunastu spotkań bez porażki i od 25 sierpnia 2018r. w każdym meczu zdobywają przynajmniej 1. punkt.

Natomiast drużyna Legii II Warszawa nie może się pochwalić tak dobrymi statystykami, jak ich najbliższy rywal. Legioniści aktualnie zajmują 9. miejsce w tabeli z liczbą 21. punktów wygrywając jedynie sześć spotkań w tym sezonie z czego trzy zwycięstwa były na wyjeździe. Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego w ostatnich pięciu spotkaniach odnieśli trzy wygrane i dwie porażki. Co ciekawe Legia II Warszawa odrobinę lepiej radzi sobie w meczach wyjazdowych zdobywając średnią 1,57. punktu na mecz, u siebie jest to 1,43. Jeśli chodzi o liczbę bramek legioniście zdecydowanie mniej tracą ich będąc w roli gości. Pokazuje to tylko, że aleksandrowian czeka kolejna ciężka batalia o punkty.

Obie drużyny spotkały się w poprzednim sezonie, a Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki dwa razy wychodził zwycięski ze starć ligowych z Legią II Warszawa. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w Aleksandrowie, a jedyną bramkę zdobył Bartosz Mroczek (1:0). Drugie spotkanie odbyło się na wyjeździe i w tym meczu zielono-biali również byli górą wygrywając (2:0) po bramkach Kamila Zylskiego i Sebastiana Kobiery.

3 Liga – Grupa I-16. Kolejka

sob., 10 lis 2018 – 13:00 godz.

MOSiR im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki-Legia II Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *