Udany rewanż młodej krwi – relacja drugiego meczu z KKS-em Kalisz

W drugim sobotnim sparingu, aleksandrowianie zrewanżowali się na ekipie KKS-u Kalisz, wygrywając 2:0.

Na drugi mecz przeciwko ekipie z Kalisza wyszła całkowicie inna jedenastka, złożona głównie z młodych graczy, w tym naszych wychowanków. Już w 1. minucie dał o sobie znać Jakub Rogalski, który przeprowadził indywidualną akcję, która zakończona została zablokowanym strzałem. Rywale odgryźli się niespełna cztery minuty później, a świetnie w sytuacji sam na sam zachował się nasz testowany bramkarz. W kolejnych minutach obie strony po razie zagroziły jeszcze bramce rywala, a następnie mieliśmy długi  zastój. Najpierw strzał Fabiana Kasierskiego bez trudu obronił bramkarz, a niedługo potem piłka po uderzeniu jednego z graczy KKS-u powędrowała nad poprzeczką.

Do 36. minuty trzeba było czekać na kolejną dogodną szansę, która ostatecznie zamieniła się w bramkę. Wspomniany wcześniej Rogalski przedarł się przez pół boiska, mijając jak tyczki rywali i nie dał szans golkiperowi z Kalisza. Gospodarze w 42. minucie byli bliscy wyrównania. Z kilku metrów, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pomylił się jeden z ich graczy. Na drugiego gola polował jeszcze Rogalski, lecz tym razem z ok. trzynastu-czternastu metrów posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Druga odsłona rozpoczęła się od składnej akcji Sokoła  i sytuacji sam na sam Dawida Sarafińskiego. Nie potrafił on jednak wykorzystać 100% okazji i trafił prosto w bramkarza. Mogło się to zemścić już po minucie, kiedy piłka po strzale jednego z kaliszan trafiła w poprzeczkę. W 53. minucie było już jednak 2:0 dla zielono-białych. Ponownie w sytuacji oko w oko z bramkarzem znalazł się Rogalski i tym razem również nie dał mu szans.

Rywale za wszelką cenę próbowali zdobyć chociaż bramkę kontaktową. Najpierw nad bramką powędrował strzał z woleja, a następnie dobrze w bramce zachował się Adam Posiewała. Do końca meczu nie zaobserwowaliśmy za wiele sytuacji po obu stronach, a gra przede wszystkim toczyła się w środku pola. Na uderzenie po stronie Sokoła zdecydował się jeszcze Krzysztof Sut, a dobrej szansy przy próbie minięcia bramkarza nie wykorzystali rywale. Mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem 2:0.

KKS Kalisz – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:1)

0:1 – Jakub Rogalski (36′)
0:2 – Jakub Rogalski (53′)

Sokół: Testowany (46′ Posiewała) – Testowany, Testowany, Knera, Sarafiński – Szymański, Testowany – Rogalski, Głowiński (46′ Stegliński), Krysiak (46′ Sut) – Kasierski (67′ Krysiak)