Udana inauguracja sezonu – relacja meczu z Ursusem Warszawa

W dobrym stylu zainaugurowali nowy sezon podopieczni Sławomira Majaka. Zawodnicy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki pokonali na własnym boisku Ursus Warszawa 2:0.

Od początku meczu obie ekipy nie chciały zbytnio forsować tempa gry i “rzucać” się z atakami na rywala. Na pierwszą sytuację podbramkową musieliśmy czekać do 10. minuty, kiedy minimalnie zza pola karnego pomylił się Arkadiusz Ciach. Dwie minuty później, ten sam zawodnik znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. Po chwili konsternacji, arbiter liniowy podniósł jednak chorągiewkę i gol nie został uznany. Aleksandrowianie odpowiedzieli strzałami Pawła Kaczmarka oraz Dawida Cempy, lecz w obu przypadkach na drodze stawali defensorzy z Warszawy.

W 26. minucie powinno być za to 1:0 dla gości. Do płaskiego dośrodkowania z prawego skrzydła dopadł Filip Dziełak i tylko instynktowna interwencja debiutującego Jakuba Lemanowicza uratowała Sokół. Końcówka pierwszej odsłony gry należała już jednak dla zielono-białych. Najpierw na kąśliwy strzał zdecydował się Dominik Głowiński, który sprawił problemy golkiperowi rywali. Następnie swoich szans szukali Jakub Szarpak Damian Pawlak, lecz piłka nie wędrowała w światło bramki.

Druga odsłona nie mogła się lepiej rozpocząć dla podopiecznych Sławomira Majaka. Po rozegraniu rzutu z autu, w polu karnym padł Karol Żwir, a arbiter bez chwili zastanowienia wskazał na “wapno”. Do jedenastki podszedł etatowy wykonawca rzutów karnych z letnich sparingów, Cempa i pewnym strzałem pokonał Michała Olczaka. Po tym golu tempo gry lekko spadło i przez prawie dwadzieścia minut nie oglądaliśmy realnego zagrożenia pod bramką obu drużyn.

W 68. minucie niewiele zabrakło, a Cempa wpakowałby piłkę do siatki po raz drugi. Jego uderzenie z rzutu wolnego odbiło się od muru i ostatecznie zatrzymało się na słupku. Osiem minut później, kolejny rzut wolny przyniósł już jednak bramkę. Do futbolówki podszedł Głowiński i z dośrodkowania wyszedł mu strzał. Żaden z graczy nie przeciął piłki, a ona zaskoczyła bezradnego Olczaka. Ten gol zdecydowanie podciął skrzydła gościom, którzy nie byli w stanie już w żaden sposób odpowiedzieć, a mecz zakończył się wygraną aleksandrowian. W następnej kolejce, Sokół wybierze się do Skierniewic, gdzie zagra z miejscową Unią. Mecz odbędzie się w środę 15 sierpnia o godzinie 17:00.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Ursus Warszawa 2:0 (0:0)

1:0 – Dawid Cempa k. (50′)
2:0 – Dominik Głowiński (76′)

Sokół: Lemanowicz – Pawlak, Gieraga, Ślęzak, Głowiński – Bogołębski, Szarpak – Rogalski (63′ Pecyna), Kaczmarek (87′ Sarafiński), Żwir (74′ Chojecki)– Cempa

Ursus: Olczak – Górecki, Worach, Bulik, Roszkiewicz – Muszyński, Prusinowski (81′ Dikof), Ćwik, Kamiński – Dziełak (67′ Zych), Ciach

Żółte kartki: Bogołębski, Pawlak (Sokół) – Roszkiewicz (Ursus)

Sędzia: Krzysztof Kapela (W-MZPN)