Udana inauguracja rundy wiosennej. Obroniony karny, strzelony gol

W sobotę w Aleksandrowie odbyła się inauguracja wiosenna Betcris Łódzkiej IV Ligi. Sokół Aleksandrów zagrał z Ceramiką Opoczno i wygrał 1:0.

Już na początku meczu Sokół miał okazję na pierwszego gola. Uderzał z pola karnego Dariusz Gmosiński, jednak niecelnie. Nie minęło 10. minut gry, a sędzia musiał przerwać spotkanie z powodu obfitych opadów gradu.

W 30. minucie kolejną dobrą okazję mieli gospodarze, ale piłka została wybita z linii bramkowej. Ponownie bliski strzelenia gola był Gmosiński.

Pod koniec pierwszej połowy Michał Wolinowski uderzał silnie, ale piękną interwencją popisał się bramkarz Ceramiki Dawid Kowalski. Chwilę później był karny dla gości. Tym razem efektownie jedenastkę obronił Miłosz Rogalewicz.

Na początku drugiej połowy drugą żółtą kartkę otrzymał Damian Telus i Sokół grał w przewadze, starał się to wykorzystać. W 63. minucie Michał Wolinowski zdobył, jak się później okazało, jedynego gola w tym meczu. Warto zaznaczyć, że drużyna trenera Radosława Koźlika miała wiele sytuacji, zabrakło odpowiedniego wykończenia. Goście grający w dziesiątkę stanęli przed szansą na gola, ale świetna obrona Rogalewicza uratowała gospodarzy.

Sokół Aleksandrów dobrze rozpoczął wiosnę, trzy punkty z pewnością pozytywnie wpłyną na zespół.

Sokół Aleksandrów – Ceramika Opoczno 1:0 (0:0)
Bramka: 63. Michał Wolinowski.

Skład Sokoła: Rogalewicz, Dziuba, Pawlikowski, Woźniczak, Madejski – Pękała (75. Świętosławski), Kania, Wolinowski, Jończyk (60. Naidyshak), Gmosiński – Ślęzak.