Udana inauguracja juniorów. Pokonali AKS SMS Łódź

Świetnie zainaugurowali rozgrywki juniorzy młodsi w 1 lidze wojewódzkiej, pokonując AKS SMS Łódź 2:0. To pierwszy sezon w tej klasie rozgrywkowej.

W naszym pierwszym meczu ligowym w 1 lidze wojewódzkiej juniorów młodszych B1 pokonaliśmy zespół AKS SMS Łódź 2:0. Pomimo że jesteśmy beniaminkiem tych rozgrywek, do meczu z przeciwnikiem, który co sezon jest faworytem do zwycięstwa w tej lidze, przystąpiliśmy bez żadnych kompleksów. Pierwsza połowa dosyć zachowawcza, wzajemne tzw. badanie się drużyn. Poza minimalnie niecelnym strzałem z 16. metrów Kuby Wardenckiego oraz niezłym uderzeniem Szymona Mirowskiego z pola karnego przeciwnika, nie stworzyliśmy groźniejszych sytuacji. Nasz przeciwnik także niczym szczególnym nas nie zaskoczył.

Po przerwie zmotywowani przez naszego trenera Krzysztofa Szabelę zabraliśmy się do pracy. Najpierw w 55. minucie odbitą piłkę przejął Olek Jończyk i odważnie wbiegł w pole karne rywali. Kiedy składał się do strzału został sfaulowany. Dobrze w sytuacji zachował się sędzia, który zastosował przywilej korzyści. Do piłki dopadł Janek Krzyżanowski i z 8. metrów posłał piłkę do siatki obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza gości.

Kolejne akcje, kolejne szanse. W 70. minucie mieliśmy rzut rożny. Dokładna wrzutka Olka Jończyka zakończyła się golem Janka Krzyżanowskiego. Na tym etapie emocje się skończyły. Przeciwnik nie miał żadnego pomysłu, aby zagrozić bramce bardzo pewnego Antka Krzyżanowskiego. Po meczu była wielka radość. Nie może ona mam jednak przesłonić tego, że do końca rozgrywek pozostało nam jeszcze 13 spotkań, w których musimy walczyć do ostatniej kropli potu.

Sokół Aleksandrów – AKS SMS Łódź 2:0 (0:0)
Bramki: Janek Krzyżanowski -2.

Sokół: A. Krzyżanowski- Marciniak, Onopa, Miziołek, Pawełczyk- Koźlik (85′ Stępień), Kusztelak, Jończyk, Mirowski (70′ Kuśmierek), Wardencki (80′ K. Krzyżanowski)- J. Krzyżanowski (87′ Ziąbka). Na boisku nie zameldowało się naszych 2 kolejnych bramkarzy: Miłosz Rogalewicz, Alan Lipski.
Trenerzy: Krzysztof Szabela, Arkadiusz Nowacki.