Trzy gole Krystiana Ślęzaka. Wygrana Sokoła

W sobotę piłkarze Sokoła Aleksandrów rozegrali 13. kolejkę Betcris Łódzkiej IV Ligi. Wygrali u siebie z WKS 1957 Wieluń 4:1.

W 6. minucie dobre dośrodkowanie Dariusza Gmosińskiego mogło zakończyć się golem, ale strzał Michała Górala został zablokowany.

Kilka minut później goście oddali strzał z dystansu, ale piłkę pewnie złapał Rogalewicz. W 19. minucie strzelał głową Pawlikowski, jednak niecelnie.

W 25. minucie Bierżyński zagrał dobrze do Pękały, który świetnie dośrodkował w pole karne. Krystian Ślęzak skierował piłkę do bramki. Dwie minuty później ten sam piłkarz podwyższył z najbliższej odległości.

W 31. minucie dobry odbiór piłki zaliczył Pękała, uderzył sprzed pola karnego, ale niecelnie.

W 40. minucie Marcin Pękała stanął przed szansą zdobycia gola, piłka odbiła się od poprzeczki. Dobijał Michał Góral, bramkarz obronił. Pod koniec pierwszej połowy dobrej okazji nie wykorzystał Gmosiński.

Sokół rozpoczął dobrze drugą połowę, dość szybko zdobywając gola. Tym razem podwyższył Karol Pawlikowski. W 70. minucie groźny strzał oddał Jakub Kozica, ale pewnie piłkę złapał Miłosz Rogalewicz.

W 73. minucie nastąpiły nieoczekiwane zmiany. Boisko opuścił bramkarz Miłosz Rogalewicz, jego miejsce wszedł Sebastian Ostrowski. Na placu gry pojawił się także legendarny piłkarz Sokoła Arkadiusz Świętosławski.

Chwilę później były piłkarz Widzewa miał asystę. Gola zdobył Krystian Ślęzak. W 90. minucie błędu dopuścił się Ostrowski, który po podaniu Bierżyńskiego przepuścił piłkę pod nogą i wpadła do bramki. Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Sokoła 4:1.

Sokół Aleksandrów – WKS 1957 Wieluń 4:1 (2:0)
Bramki: 25., 27., 78. Ślęzak, 48. Pawlikowski – 90. Ostrowski (samobójcza).

Skład Sokoła: Rogalewicz (75. Ostrowski) – Pawlikowski, Bierżyński, Woźniczak, Madejski (60. Rzeźniczak) – Pękała (80. Damazer), Kania, Jończyk, Gmosiński (60. Dziuba) – Ślęzak (80. Studniarek), Góral (75. Świętosławski).