Trzy bramki w Rudzie Bugaj. Sokół wygrał ze Zjednoczonymi

Piłkarze Sokoła Aleksandrów pokonali Zjednoczonych Stryków 3:0 (1:0) w meczu towarzyskim, który obył się na naturalnej murawie w Rudzie Bugaj.

To był przedostatni sparing Sokoła w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem drużyna trenera Michała Bistuły zagrała z czwartoligowcem. Piłkarze rywalizowali na naturalnej murawie w Rudzie Bugaj, co było istotnym elementem tego spotkania. Zazwyczaj w zimowym okresie przygotowawczym drużyny rozgrywają sparingi na sztucznej płycie. Na dwa tygodnie przed pierwszym ligowym meczem to była doskonała okazja, by zapoznać się z naturalną trawą odpowiednio przygotowaną przez pracowników MOSiR.

Pierwszą bramkę w tym meczu zobaczyliśmy dopiero pod koniec pierwszej połowy. Gola z karnego strzelił Szymon Sołtysiński. W pierwszych 45. minutach drużyny prezentowały wyrównany poziom, dopiero w drugiej części gry Sokół zacząć coraz częściej stwarzać niebezpieczne sytuacje pod bramką Zjednoczonych.

W 56. minucie dobre dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Michał Wolinowski, który zdobył gola w niecodzienny sposób. Skierował piłkę do bramki, uderzając ją klatką piersiową. Dośrodkowanie było na tyle mocne, że można było sobie na to pozwolić. Na 5 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry aleksandrowianie podwyższyli po drugim golu Szymona Sołtysińskiego. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Sokoła.

Przed zespołem trenera Michała Bistuły ostatni sparing w czasie przygotowań. W sobotę (6 marca) Sokół zmierzy się z GKS Bełchatów.

Sokół Aleksandrów – Zjednoczeni Stryków 3:0 (1:0)
Bramki: 42. Szymon Sołtysiński (karny), 56. Michał Wolinowski, 85. Szymon Sołtysiński.

Skład Sokoła: Kaniecki – Lis, Bartosiński, Woźniczak, Adamiak, Sołtysiński, Kania, Pecyna, Dziuba, Wolinowski, Przezak.

Mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli: Jurek, Pióro, Rzeźniczak, Sławiński, Jończyk, Nowak, Dubenkov, Horoszkiewicz.

Zaktualizowany plan sparingów:

16 stycznia – wygrana 3:1 – Warta Sieradz (w Aleksandrowie 11:00) – IV liga.
23 stycznia – wygrana 8:1 – Włókniarz Zelów (Aleksandrów 11:00) – IV liga.
26 stycznia – przegrana 1:2 – Zjednoczeni Stryków – IV liga.
27 stycznia – przegrana 0:2 – Widzew Łódź (Łódź 11:00) – I liga.
6 lutego – wygrana 0:2 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (Grodzisk Maz. 12:00) – III liga.
17 lutego – przegrana 3:0 – KKS Kalisz (Kalisz 18:00) – II liga.
20 lutego – przegrana 1:2 – Sokół Kleczew (Uniejów 13:00) – III liga.
27 lutego – wygrana 3:0 – Zjednoczeni Stryków (Ruda Bugaj 11:00) – IV liga.
6 marca – GKS Bełchatów (Bełchatów 11:00) – I liga.