Trenerzy szkolą się przez internet

Trenerzy wszystkich grup młodzieżowych Sokoła Aleksandrów biorą udział w wideokonferencjach, rozmawiają o różnych metodach treningowych oraz wymieniają się doświadczeniem.

Już od miesiąca nie odbyły się żadne zajęcia piłkarskie na stadionie im. Włodzimierza Smolarka. Szkoleniowcy nie spotykają się ze swoimi zawodnikami, a jedyna droga kontaktu to internet i połączenie telefoniczne. Gdyby koronawirus pojawił się jeszcze 10 lat temu, niewykluczone, że kontakt zawodnik – trener, byłby jeszcze bardziej utrudniony. Media społecznościowe, aplikacje interernetowe pozwalają na bardzo wiele, jednak nigdy nie zastąpią spotkania na żywo oraz treningu w grupie zorganizowanej.

Tak naprawdę nie wiemy, ile jeszcze potrwa przerwa od zajęć. My szkoleniowcy bardzo już tęsknimy za naszymi zawodnikami i wspólnymi zajęciami. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, zlecamy pewne ćwiczenia do wykonania. Jednak nic nie zastąpi normalnego treningu – zaznacza Krzysztof Szabela, trener koordynator grup młodzieżowych w Sokole Aleksandrów Łódzki.

Wszyscy szkoleniowcy Sokoła spotykają się dość często na wideokonferencji. Rozmawiają o obecnej sytuacji związanej z koronawiruem oraz biorą udział w szkoleniach.

Jedno z nich na temat modelu gry przeprowadził Dawid Kroczek – trener pierwszej drużyny. Następnie spotkaliśmy się z byłym koordynatorem szkolenia w Rakowie Częstochowa i Wiśle Kraków. Łukasz Tomczyk rozmawiał z nami o planowaniu techniki w mikrocyklu treningowym – informuje Krzysztof Szabela.

Z trenerami oraz z grupami młodzieżowymi również współpracuje drugi trener Sokoła Aleksandrów. Adrian Jarecki przygotował film instruktażowy, który wykorzystać mogą m.in. młodzi piłkarze. Każdy czeka już na powrót do normalności. Najpóźniej do 11 maja PZPN ma podjąć konkretne działania związane z dalszym funkcjonowaniem piłki nożnej w kraju.

Uważam, że:

  • Sezon powinien być zakończony. Awansują pierwsze cztery zespoły wszystkich III lig, by w nowym sezonie utworzyć dwie grupy II ligi (33%, 33 Votes)
  • Sezon III ligi powinien być dokończony (26%, 26 Votes)
  • Sezon powinien się już zakończyć. Do II ligi awansuje lider, nikt nie spada (16%, 16 Votes)
  • Sezon powinien się już zakończyć. Do II ligi awansuje lider, spadają zespoły ze strefy spadkowej (14%, 14 Votes)
  • Sezon III ligi powinien być anulowany (8%, 8 Votes)
  • Mam inny pomysł (2%, 2 Votes)

Total Voters: 99

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *