Trener Damian Ostrowski: “Jestem zadowolony z drużyny rezerw”

Rezerwy Sokoła Aleksandrów w spektakularny sposób pokonały Victorię Szadek 6:3. Szkoleniowiec jest zadowolony z drużyny.

Drużyna rezerw w obecnym sezonie po spadku z ligi okręgowej występuje w rozgrywkach A klasy grupy 3. Po dziewięciu rozegranych kolejkach zajmuje 4. miejsce.

W przerwie letniej odeszli w zasadzie wszyscy doświadczeni zawodnicy, natomiast zostali włączeni do zespołu piłkarze z rocznika 2006 i to oni stanowią 70 procent kadry. Reszta zawodników jest urodzona w 2005 roku i kliku nieco starszych graczy – w tym najstarszy jest kapitan zespołu rocznik 2001. Zespół rezerw składa się w zasadzie z samej młodzieży. Średnia frekwencja na treningach to 20 zawodników i mniej więcej tyle liczy kadra zespołu. Mniej więcej, bo na treningach pojawiają chłopcy włączeni do kadry pierwszej drużyny. Piłkarze na wypożyczeniach w innych klubach oraz zawodnicy, którzy chcieliby dołączyć w przyszłości do zespołu, w tym też chłopcy z rocznika 2007 – zaznacza Damian Ostrowski, trener Sokoła II Aleksandrów.

Bilans obecnego sezonu to 5 zwycięstw, 3 remisy i porażka w przedostatniej kolejce z Pogonią II Zduńska Wola. Natomiast drużyna szybko się zrehabilitowała, wygrywając w ostatniej kolejce u siebie z Victorią Szadek 6:3.

Wspomnę, że w tym meczu przegrywaliśmy do 70 minuty 1:3. Bramki strzelali: Krzysztof Domański dwie, Jakub Damazer dwie, Damian Kręcikowski i Maurycy Lotka. Praca w rezerwach nie należy do standardowych. Głównym celem nie jest wynik, a ogrywanie młodzieży, która ma w przyszłości stanowić trzon pierwszej drużyny. Jednakże ciężko byłoby się motywować nie grając w każdym meczu o pełną pulę. Jestem dumny z drużyny za zaangażowanie w treningi, za to jak reagują na sytuacje boiskowe, gdyż nie pierwszy raz goniliśmy wynik. Sam też jestem zadowolony z tego, że mogę ten zespół trenować. Chyba mało który trener na poziomie A klasy może powiedzieć, że ma “team” z którym może się rozwijać i go rozwijać. Do końca rundy zostały dwie kolejki i powalczymy w nich o sześć punktów, co nie będzie łatwe, gdyż ostatnią rozegramy z liderem tabeli i głównym kandydatem do awansu – zakończył trener Damian Ostrowski.

11 listopada Sokół II Aleksandrów zagra na wyjeździe z Sokołem Lutomiersk, który jest na piątym miejscu mając 12 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *