Szkoleniowiec zadowolony z drużyny. Wielki postęp Sokoła Aleksandrów U-15

Młodzi piłkarze Sokoła do lat 15 zrobili ogromny piłkarski postęp. Szkoleniowiec drużyny jest zadowolony ze swoich zawodników. Trener Tomasz Bogdański zgłosił jeden rocznik do dwóch lig!

Młodzieżowa drużyna Sokoła Aleksandrów U-15 w rundzie jesiennej sezonu 2020/21 dała pokaz swoich możliwości. Sokół prowadzony przez trenera Tomasza Bogdańskiego z pomocą trenera Artura Martyki po raz pierwszy zdołał awansować do I ligi wojewódzkiej. Jednocześnie sztab szkoleniowy zdecydował się zgłosić drugi zespół w lidze okręgowej trampkarz C1. Tuż przed pierwszym meczem ligowym trenerzy przedstawili swoim zawodnikom plany, a tym samym cele dla drużyny na najbliższą rundę.

Były to nie byle jakie plany, ponieważ w I lidze wojewódzkiej trenerzy postawili zespołowi cel, który grał w tym sezonie jako beniaminek, żeby walczył o podium. Druga drużyna miała postawiony za cel zająć pierwsze miejsce w lidze okręgowej. Cele bardzo ambitne, zatem jak wyszło?

Grając w I lidze wojewódzkiej zielono-biali z Aleksandrowa we wszystkich meczach wyglądali solidnie. Oczywiście zdarzały się potknięcia, ale drużyna prezentowała równy, całkiem wysoki poziom. Rozegrano w tej rundzie 14 meczów. W siedmiu starciach okazaliśmy się lepsi od przeciwnika, w jednym meczu w ostatnich minutach spotkania wyrwaliśmy dla siebie punkt i sześciokrotnie musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. W ten sposób młode Sokoły zdobyły 22 punkty, strzelając 39 goli i tracąc przy tym 37. A w ostatnim meczu rundy jesiennej, dzięki zwycięstwie w Tomaszowie z Lechią, przeskoczyli drużynę Andrespoli i uplasowali się na upragnionym 3. miejscu – mówi Tomasz Bogdański, trener młodych piłkarzy Sokoła.

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,37725.html

W lidze okręgowej bez większych trudności, z bardzo regularną grą aleksandrowianie wygrali 12 z 13 meczów, a jeden zakończyli remisem. Bez żadnej porażki ze statystyką bramkową 66:7 zajęli zasłużone 1. miejsce w tabeli, a tym samym zakwalifikowali się do baraży o II ligę wojewódzką. Jak przysłowie mówi, „szczęście sprzyja lepszym” – Sokół natrafił w losowaniu meczów barażowych na drużynę z okręgu skierniewickiego. Niestety Pelikan Łowicz, który wygrał ligę okręgową w Skierniewicach nie mógł przystąpić do baraży o II ligę wojewódzką, ponieważ ich pierwszy zespół nie utrzymał się w I lidze wojewódzkiej.

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,38118.html?round=13

Tym sposobem cele postawione przed sezonem zostały spełnione. W I lidze wojewódzkiej Sokół stanął na podium z takimi drużynami jak AKS SMS Łódź oraz ŁKS Łódź, a druga drużyna zapewniła sobie miejsce w II lidze wojewódzkiej. Teraz nie pozostaje nic innego jak dopingować Sokołowi U-15, aby forma w rundzie wiosennej pozwoliła utrzymać ich poziom gry.

Jestem bardzo dumny z osiągnięć mojej drużyny i bardzo cieszy mnie każdy ich sukces, mały i duży. W zespole panuje bardzo fajna atmosfera, co pozwala nam skupiać się nad rozwojem tych chłopców, a dzięki zdrowej rywalizacji mamy szeroką kadrę zawodników grających na równym poziomie. To pozwoliło nam odnieść sukces zarówno w I lidze wojewódzkiej, jak i w lidze okręgowej. Cele, które nakreśliliśmy zawodnikom przed sezonem miały zmotywować wszystkich do pracy nad sobą. Mając przed sobą tak postawioną poprzeczkę, chłopcy nawet nie zauważyli jak duży postęp zrobili. Poprzez ciężką pracę na treningach i ambitne podejście do każdego meczu ligowego razem osiągnęliśmy nasze cele. I z tego najbardziej się cieszę – podsumował trener Tomasz Bogdański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *