Sześć bramek w Morągu. Hattrick Szymona Sołtysińskiego

Piłkarze Sokoła Aleksandrów odnotowali trzy cenne punkty, pokonując przedostatni w tabeli MKS Kaczkan Huragan Morąg 5:1 (2:0). Hattrickiem popisał się Szymon Sołtysiński.

To było niezwykle ważne wyjazdowe spotkanie Sokoła Aleksandrów. Niejednokrotnie się przekonaliśmy, że z drużynami, które zamykają tabele, mecze są niezwykle zacięte. W tym spotkaniu wszystko ułożyło się po myśli drużyny trenera Michała Bistuły. Już w 10. minucie powracający do gry po absencji za nadmiar żółtych kartek Szymon Sołtysiński strzelił pierwszego gola. Do przerwy zdołał jeszcze podwyższyć Igor Kania.

W drugiej połowie aleksandrowianie nie zamierzali bronić wyniku, szukali kolejnych trafień. W 47. minucie karnego wykorzystał Szymon Sołtysiński zdobywając swojego dziewiątego gola w lidze. 10 minut później podwyższył Kacper Dziuba. Gospodarze odnotowali honorowe trafienie w 76. minucie, a swojego trzeciego, a zarazem dziesiątego gola w obecnych rozgrywkach dołożył Szymon Sołtysiński. Popisał się pierwszym w tym sezonie hattrickiem. Sokół odnotował trzy cenne punkty.

Przed piłkarzami świąteczny czas i powrót do zajęć. W sobotę (10 kwietnia) Sokół rozegra wyjazdowe spotkanie z KS Kutno, a następnie przyjdzie się zmierzyć również na wyjeździe z Błonianką Błonie.

MKS Kaczkan Huragan Morąg – Sokół Aleksandrów 1:5 (0:2)
Bramki: 76. Roseboom – 10. Sołtysiński, 27. Kania, 47. Sołtysiński (k), 57. Dziuba, 89. Sołtysiński.

Skład Sokoła: Kaniecki – Lis, Sławiński, Bartosiński, Nowacki – Kania (70. Pióro), Pecyna, Wolinowski (82. Rzeźniczak), Horoszkiewicz (75. Dubenkov), Dziuba – Sołtysiński.

Czy Waszym zdaniem Sokół Aleksandrów utrzyma się w III lidze?