Świąteczne zwycięstwo – relacja meczu z Huraganem Wołomin

Świąteczny prezent zrobili swoimi kibicom piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. W piątek zielono-biali pokonali na wyjeździe Huragan Wołomin 4:0.

Podopieczni Piotra Kupki od początku spotkania próbowali przejąć inicjatywę i jużw 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Piłkę przed polem karnym otrzymał Łukasz Chojecki i uderzył w poprzeczkę.

Z minuty na minutę aleksandrowianie coraz bardziej nacierali na bramkę graczy z Wołomina. Najpierw niecelnie uderzył Jakub Rogalski, a w 18. minucie strzał z rzutu wolnego Michała Michałka, z trudem wybronił golkiper gospodarzy.

Cztery minuty później było już jednak 1:0 dla Sokoła. Chojecki posłał bardzo dobre prostopadłe podanie do Michałka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza nie dał mu szans.

W 30. minucie mogło być jednak 1:1. Pierwszą akcję w tym meczu przeprowadzili gracze Huraganu. Dośrodkowanie z prawego skrzydła zamknął głową Daiji Kimura i z trzech metrów nie był w stanie pokonać Michała Brudnickiego, który instynktownie obronił jego strzał. Gracz gospodarzy dopadł jeszcze do dobitki, lecz strzelił nad bramką.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było tym razem. W ostatniej minucie pierwszej połowy, do rzutu wolnego podszedł Michałek i bezpośrednim uderzeniem pokonał Jakuba Chrostowskiego. Do szatni nasza drużyna schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa lepiej nie mogła rozpocząć się dla naszej drużyny. Już w 54. minucie po kolejnym rozegraniu rzutu wolnego, piłkę do siatki wpakował Chojecki. Zawodnik w czwartek obchodził 24 urodziny i zrobił tym samym sobie drobny prezent.

Kolejne minuty nie przynosiły już tak emocjonujące widowiska, a do głosu coraz śmielej zaczęli dochodzić gospodarze. Brakowało im jednak spokoju i chłodnej głowy pod bramką naszego zespołu.

Sokół zdołał jednak postawić jeszcze kropkę nad “i”. W 86. minucie dośrodkowanie Sebastiana Kobiery wykorzystał Michał Wrzesiński i ustalił tym samym wynik meczu.

Huragan Wołomin – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:2)

0:1 – Michałek (22)
0:2 – Michałek (45)
0:3 – Chojecki (54)
0:4 – Wrzesiński (86)

Huragan: Chrostowski – Szypulski, Lendzion, Zaborowski, Lewicki – Śledziewski, Woźniak, Górski, Kimura, Choiński – Wielądek

Grali także: Ławcewicz-Musialik, Jasiński, Trzonowski

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Zwoliński, Woźniczak, Bierżyński (82.Golański) – Kobiera – Rogalski (77.Smolarek), Marciniak (86.Osowski), Chojecki, Wrzesiński – Michałek (66.Kowalczyk)

Żółte kartki: Wielądek, Zaborowski (Huragan) – Kowalczyk (Sokół)