Stracone punkty w samej końcówce – relacja meczu z Sokołem Ostróda

W zaległym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek III ligi, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki zremisowali na wyjeździe z Sokołem Ostróda 1:1.

Pierwsza połowa od początku toczyła się głównie w środku pola, a żaden z zespołów nie był w stanie zbytnio zagrozić bramce rywala. Ataki kończyły się głównie na dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska, a uderzenia Krystiana Słowickiego, czy Sebastiana Kobiery były blokowane przez defensorów rywala. Na pierwszy celny strzał trzeba było czekać do 35. minuty, strzał Igora Michalskiego był jednak zbyt słaby, aby zaskoczyć Michała Brudnickiego. Kilka minut później, gorąco zrobiło się po jednym z rzutów wolnych gospodarzy, lecz ostatecznie aleksandrowianie wybili daleko piłkę.

Od początku drugiej odsłony gry, do huraganowych ataków ruszyli podopieczni Piotra Kupki. W 55. minucie, bliski szczęścia po zamieszaniu w polu karnym był Kamil Żylski, lecz pewnie interweniował golkiper gospodarzy. Nie minęły dwie minuty, a na kolejne próby strzałów decydowali się Tomasz Bogołębski oraz wspomniany wcześniej Kobiera. Piłka lądowała jednak na nodze obrońcy oraz nad poprzeczką.

W 65. minucie, groźnie zrobiło się jednak w szesnastce aleksandrowian. Po dośrodkowaniu, do piłki dopadł Arkadiusz Gajewski i uderzeniem głową trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Brudnickiego. W odpowiedzi, niecelnie strzelali Przemysław Woźniczak oraz Jakub Szarpak. Tymczasem w drużynie z Ostródy, pomylił się z dystansu Adrian Korzeniewski.

W 79′ minucie, kibice w końcu doczekali się bramki. Był to jednak gol dla gości. Precyzyjnym uderzeniem popisał się Żylski i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Zielono-biali chcieli bardzo szybko dobić rywala kolejnym golem, lecz po sześciu minutach sami stracili bramkę. Tym razem Gajewski się nie pomylił i będąc niepilnowanym pokonał golkipera aleksandrowian. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Sokół przedłużył swoją serię bez kompletu punktów.

Sokół Ostróda – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:0)

0:1 – Kamil Żylski (79′)
1:1 – Arkadiusz Gajewski (85′)

Sokół Ostróda:  Bąbel – Pluta, Wójcik (90+2 Paczkowski), Mlonek, Michalski (60′ Jankowski), Gajewski, Korzeniowski, Buczkowski, Maternik, Słowicki, Otręba

Sokół Aleksandrów: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Szarpak – Bogołębski, Kobiera (77′ Porochnicki) – Rogalski (83′ Kadłubiak), Marciniak, Mroczek – Żylski

Żółte kartki: Gajewski, Wójcik (Sokół O.) – Ślęzak (Sokół A.)

Sędzia: Radosław Makowiecki (MZPN)