Starcie z kolejnym beniaminkiem – zapowiedź meczu z Bronią Radom

Trzecim beniaminkiem, który stanie na drodze piłkarzy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki będzie Broń Radom. Oba zespoły spotkają się ze sobą po blisko dwóch latach.

Broń Radom to to klub z bogatą ponad 90-letnią historią. Drużynie z województwa mazowieckiego nie udało się jednak nigdy występować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Największym ich osiągnięciem było zajęcie 3. miejsca w II lidze (ówczesne zaplecze Ekstraklasy) w sezonie 1979/1980. Ostatnie lata tym bardziej nie są bogate w sukcesy radomian. W XXI wieku, piłkarze Broni pojawili się w III lidze dopiero w 2008 roku i po rocznej przerwie wrócili do niej w sezonie 2010/2011. Od tego czasu rywalizowali z Sokołem przez 6 lat, aby po reorganizacji rozgrywek przez dwa sezony walczyć w IV lidze. W minionych rozgrywkach udało im się wygrać jednak w barażach z Mazovią Mińsk Mazowiecki i ostatecznie cieszyć się z upragnionego awansu.

Historia spotkań między Sokołem, a Bronią jest bardzo ciekawa i wyrównana. Zarówno aleksandrowianie, jak i gospodarze piątkowego starcia wygrali po pięć meczów, a dwukrotnie padł remis. Warto jednak dodać, że piłkarze z Radomia czekają na zwycięstwo z Sokołem od ponad czterech lat. W ostatnich czterech pojedynkach, trzykrotnie lepsi byli zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego. Ostatni raz obie ekipy spotkały się w czerwcu 2016 roku. Bramkę na wagę zwycięstwa 1:0 zdobył dla naszego klubu Patryk Pietrasiak.

Gospodarze na inauguracje zmierzyli się z pobliskimi rezerwami Legii Warszawa. Przed własną publicznością nie udało się jednak odnieść zwycięstwa, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W 2. kolejce mieli zaś bardzo trudne zadanie, gdyż zmierzyli się z drugim zespołem poprzedniego sezonu, a dokładniej Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zawodnicy Bogdana Jóźwiaka mimo wewnętrznych problemów zwyciężyli jednak 3:0. Kilka dni później, podopieczni Artura Kupca w końcu ucieszyli swoich kibiców i rozgromili u siebie Ursus Warszawa 5:2, a w miniony weekend przegrali z innym beniaminkiem ze Skierniewic 0:2.

Tymczasem gracze Sławomira Majaka plasują się w czołówce tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. Po zwycięstwach z Ursusem 2:0 oraz Unią Skierniewice 1:0, ulegli u siebie Legionovii Legionowo 0:1, a w ostatniej kolejce pokonali Ruch Wysokie Mazowieckie 3:2. Do Radomia drużyna pojedzie w wzmocnionym składzie, gdyż rzutem na taśmę dołączyli do niej Filip Matuszczyk (Podbeskidzie BielskoBiała) oraz Michał Miller (Widzew Łódź). Trener Majak nie raz wspominał, że z chęcią zagrałby dwójką napastników. Bardzo zatem prawdopodobne, że jego były podopieczny pojawi się zatem już w pierwszym składzie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Broń Radom – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 31.08.2018 r., godz. 19:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *