Starcie kandydatów do awansu – zapowiedź meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem podopieczni Piotra Kupki gościć będą wicelidera z Tomasza Mazowieckiego.

Lechia Tomaszów Mazowiecki to podobnie jak ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego, jeden z głównych kandydatów do awansu do II ligi. Po rundzie jesiennej, podopieczni Bogdana Jóźwiaka zajęli trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracąc do ekipy Sokoła cztery punkty.  W ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego doszło zimą  do paru roszad kadrowych. Z klubem pożegnali się Adam Patora, Dawid Kędra, Krystian Kolasa, Krystian Sornat oraz Mateusz Klakla. Tymczasem do drużyny dołączyli Dawid Kieplin, Kamil Tlaga i Patryk Miarka.

Wiosną tomaszowianie spisują się jednak na tyle dobrze, że wyprzedzili aleksandrowian o trzy punkty, mając rozegrany przy tym jeden mecz więcej. W bezpośrednim jesiennym starciu lepsi okazali się zawodnicy Piotra Kupki, którzy zwyciężyli na wyjeździe 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli Bartosz Mroczek oraz Tomasz Bogołębski.

W miniony weekend goście zremisowali u siebie z ŁKS-em 1926 Łomża 1:1, Sokół zaś wysoko uległ w Zambrowie z miejscową Olimpią 2:4. Zapewne żadna ze stron nie będzie kalkulować i remis będzie traktować jako porażkę. Lechia traci do lidera Widzewa Łódź dwa punkty, zielono-biali zaś pięć. Podział punktów będzie zatem najgorszym możliwym wynikiem, na który z pewnością czekają podopieczni Franciszka Smudy. Możemy zatem spodziewać się dość ciekawego spotkania, możliwe nawet pełnego bramek. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi punktualnie o godzinie 15:00.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Lechia Tomaszów Mazowiecki / 12.05.2018 r., godz. 15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *