Spotkanie na szóstkę z minusem – relacja meczu z GLKS Wołucza

W środowe popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki grali ćwierćfinałowe spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zielono-biali pokonali GLKS Wołucza 6:1, a w półfinale zmierzą się z KS Paradyż.

Miło z pewnością nie będzie wspominać tego spotkania Sebastian Ostrowski, który już w pierwszej minucie spotkania w starciu z jednym z rywali doznał urazu głowy i niedługo potem zmuszony był pojechać do szpitala. Podobnie zresztą jak w Ozorkowie, kiedy również zmagał się z podobnym problemem. Aleksandrowianie od początku spotkania kontrolowali przebieg gry, lecz nie mieli pomysłu na stworzenie groźniejszej sytuacji pod bramką rywali. Na uderzenia decydowali się Damian Knera oraz Adrian Marcioch, lecz nie przyniosły one rezultatu.

Na gola musieliśmy czekać do 25. minuty, kiedy to fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Bogołębski. Nie minęło dziesięć minut, a płaską centrę wykończył celnym strzałem Marcioch, a pięć minut przed przerwą, piłkę głową wpakował do siatki Jakub Rogalski. Zielono-biali mieli jeszcze kilka prób strzeleckich, lecz nie zagrażały one bramce rywala.

Po zmianie stron, Marcioch powinien zdobyć swoją drugą bramkę, lecz przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem GLKS-u. Swojej szansy szukał również Dawid Sarafiński, lecz uderzył zbyt słabo, aby zaskoczyć golkipera gospodarzy. Po godzinie gry na boisko wszedł Bartosz Mroczek i już po minucie gry przeprowadził akcję, która zakończyła się bramką. Jego strzał sparował na słupek bramkarz, a futbolówkę do pustej bramki dobił Krzysztof Sut. Dwanaście minut później Mroczek sam już jednak dopełnił formalności w sytuacji sam na sam.

Nie był to jednak koniec strzelania w Wołuczy. Na pięć minut przed końcem spotkania, trójką wyszli aleksandrowianie i tym razem nie pomylił się Sarafiński. Rywali było stać na jedno trafienie honorowe. Mocne uderzenie z dystansu odbiło się od wewnętrznej części poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Michał Brudnicki mógł tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

GLKS Wołucza – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:6 (0:3)

0:1 – Tomasz Bogołębski
0:2 – Adrian Marcioch
0:3 – Jakub Rogalski
0:4 – Krzysztof Sut
0:5 – Bartosz Mroczek
0:6 – Dawid Sarafiński
1:6 – nieznany

Sokół: Ostrowski (7′ Brudnicki) – Knera, Bierżyński, Szymański, Szarpak (46′ Głowiński) – Rogalski, Pecyna, Bogołębski, Sut – Marcioch (61′ Mroczek), Sarafiński