“Solidarni z Ukrainą” za nami!

W sobotę na obiekcie MOSiR im. Włodzimierza Smolarka odbył się turniej piłki nożnej “Solidarni z Ukrainą”. Zobaczyliśmy również mecz Polska – Ukraina.

Ten, kto wziął udział w turnieju nie ma co żałować. System gry był niespotykany, spowodował, że każda drużyna mogła rywalizować do samego końca. Najpierw zagrano rozgrywki grupowe. Następnie drużyny zostały podzielone na cztery ligi w zależności od zajętego miejsca. I ponownie zagrano w danej lidze systemem “każdy z każdym”.

Dla nas najważniejsza była wspólna zabawa oraz szczytny cel. Podczas turnieju zbieraliśmy również pieniądze dla uchodźców mieszkających na terenie gminy. Rozegrano również symboliczny mecz Polska – Ukraina. Zagrali dorośli wraz z dziećmi. Składy były wymieszane – zaznacza Krzysztof Szabela, organizator turnieju.

Zawody o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego Jacka Lipińskiego zorganizował Sokół Aleksandrów wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Nagrody wręczał dyrektor wspomnianego obiektu Arkadiusz Cichecki. Jakie były wyniki w poszczególnych ligach?

Liga Mistrzów:
1. Kryszpol, Tyburscy, Ciesielki Ozorków
2. Amcor Łódź
3. Solaris Energy Fotowoltaika Aleksandrów Łódzki
4. Hitachi Energy Łódź

Liga Europy:
1. Floryda Stryków
2. DPD Lućmierz
3. Borga Gdańsk Góra Świętej Małgorzaty
4. P&G Alex Team

Liga Polska:
1. Interprint Ozorków
2. Legs 1 Aleksandrów Łódzki
3. Tommark Konstantynów Łódzki
4. Tomadex Aleksandrów Łódzki

Liga Bangladesz:
1. ABB Bad Boys Aleksandrów Łódzki
2. Legs 2 Aleksandrów Łódzki
3. ABB Motion in Motion Aleksandrów Łódzki.

Patronat techniczny nad turniejem objęła firma Keeza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *