Sokół zatrzymał Wartę. Trzy gole w Działoszynie. Dwie bramki Naidyshaka

Sokół Aleksandrów pokonał na wyjeździe Wartę Działoszyn 3:0 (2:0). Oleksii Naidyshak zdobył dwa gole, jednego dołożył Michał Wolinowski.

To bardzo dobra informacja dla kibiców Sokoła Aleksandrów, który w tym sezonie gra znakomicie. Po 12. kolejkach jest liderem, idzie dobrą drogą, by powrócić do III ligi. Mecz rozpoczął się po myśli Sokoła, bo już w 10. minucie Oleksii Naidyshak otworzył wynik, a za kolejne 7. minut miał drugiego gola. W 73. minucie Michał Wolinowski strzelił na 3:0. To dziewiąta wygrana w tym sezonie. Warto dodać, że od 83. minuty Sokół grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Mamełki, a minutę później karnego obronił Miłosz Rogalewicz.

Gratuluję mojej drużynie, zrealizowali wszystkie założenia. Trzeba przyznać, że gramy dobrze w defensywie, to bardzo stabilna formacja. Muszę podkreślić, że w ofensywie zrobiliśmy różnice. Strzeliliśmy tylko trzy gole, a mieliśmy jeszcze trzy dogodne sytuacje. Największym problemem było boisko, jednak mój zespół będący w dobrej dyspozycji jest w stanie poradzić sobie z przeciwnościami. Cieszymy się z kolejnych trzech zdobytych punktów, jeszcze raz gratuluję drużynie i już Was informuję, że zaczynamy przygotowania do najbliższego meczu na własnym boisku ze Startem Brzeziny – powiedział Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

Aleksandrowianie pozostają na pozycji lidera, utrzymując czteropunktową przewagę nad Polonią Piotrków Tryb. i RKS Radomsko. Najbliższy mecz odbędzie się w niedzielę (22 października) w Aleksandrowie ze Startem Brzeziny.

Warta Działoszyn – Sokół Aleksandrów 0:3 (0:2)
Bramki: 10. i 17. Naidyshak, 73. Wolinowski.

Sokół: Rogalewicz – Kania, Woźniczak, Mamełka, Dziuba (85′ Bierżynski), Chojecki (75′ Jończyk), Wolinowski, Naidyshak (75′ Rzeźniczak), Gmosiński (65′ Trenkner), Jardel Muniz Cruz (60′ Pękała), Pawlak (85′ Damazer).