Sokół wygrał w derbach powiatu zgierskiego

Piłkarze Sokoła Aleksandrów w ramach 34. kolejki Betcris Łódzkiej IV Ligi wygrali z Borutą Zgierz 3:0.

Sokół Aleksandrów tym razem nie miał zbyt dalekiego wyjazdu, bo wybrał się do Zgierza. W 39. minucie był karny dla naszej drużyny, którego wykorzystał były zawodnik Boruty Damian Bierżyński. Pod koniec pierwszej połowy ładnego gola zdobył Dariusz Gmosiński, a na początku drugich 45. minut dobre podanie w pole karne Marcina Pękały zakończył Krystian Ślęzak. Piłkarz do Aleksandrowa trafił właśnie z Boruty. Sokół wygrał 3:0. Warto również zaznaczyć, że nasz trener jest również związany z dzisiejszym naszym rywalem, bowiem pracował w tym klubie.

Cieszy nas zwycięstwo, zrealizowaliśmy wszystkie nasze założenia. Przyjechaliśmy do Zgierza z myślą o trzech punktach i cały plan udało się wykonać. A mecz z Borutą dla mnie i dla byłych zawodników tego klubu był dodatkową motywacją. Teraz przygotowujemy się do kolejnego ligowego spotkania – zaznaczył Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

10 czerwca Sokół czeka bardzo ciężkie domowe spotkanie z Polonią Piotrków Tryb.

Boruta Zgierz – Sokół Aleksandrów 0:3 (0:2)
Bramki: 39. Bierżyński (k), 44. Gmosiński, 48. Ślęzak.

Sokół: Rogalewicz – Kania (72. Janowski), Woźniczak, Bierżynski (70. Skoczeń), Madejski (60. Rzeźniczak), Pawlikowski, Wolinowski, Pękała, Naidyshak (55. Jończyk), Gmosiński (65. Zagajewski), Ślęzak.