Sokół wygrał derby gminy i gra dalej w Pucharze Polski

W środę piłkarze Sokoła Aleksandrów zmierzyli się z Victorią Rąbień w ramach III rundy Pucharu Polski i wygrali 5:1.

To był mecz dwóch drużyn, które od siebie dzieli w linii prostej ponad 1 km. Victoria Rąbień gra w lidze okręgowej i radzi sobie całkiem nieźle. Nasza drużyna miała jeden cel, awans do kolejnej rundy rozgrywek. Pierwszy gol wpadł w 25. minucie zdobyty przez Marcina Pękałę. Przed zakończeniem pierwszej połowy podwyższył Michał Góral, po chwili trafienie dołożył Marcin Pękała. W drugiej połowie dla naszej drużyny jeszcze strzelali Aleksander Jończyk i Jakub Horoszkiewicz.

Zwycięstwo Sokoła 5:1 dało awans do IV rundy Pucharu Polski, która zaplanowana jest na 28 września. Przed piłkarzami niedzielny wyjazdowy mecz w Betcris Łódzkiej IV Lidze z LKS Kwiatkowice.

Victoria Rąbień – Sokół Aleksandrów 1:5 (0:3)
Bramki dla Sokoła: 25. i 45. Pękała, 41. Góral, 68. Jończyk, 82. Horoszkiewicz.

Skład Sokoła bez podziału na pozycje: Rogalewicz – Dybała, Pękała (46. Gmosiński), Góral, Pawlikowski, Kania (46. Ślęzak), Jacuński (46. Dziuba), Madejski (46. Pawlak), Jończyk, Dela, Rzeźniczak.