Sokół U-18: Pierwsze zwycięstwo w sezonie

W minioną niedzielę, drużyna Sokoła 2000 rozegrała wyjazdowy mecz 2. kolejki II Ligi Wojewódzkiej A1. Podopieczni trenera Krzysztofa Szabeli pokonali  Mazovię Rawa Mazowiecka 2:1.

Pierwsze minuty były dość nerwowe w wykonaniu aleksandrowian, co przełożyło się na drobną przewagę Mazovii. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić jednak goście. W 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bardzo dobrze w szesnastce gości odnalazł się Mateusz Wdówka, jednak jeszcze lepiej zareagował bramkarz z Rawy Mazowieckiej i sparował futbolówkę na korner. 120 sekund później z kontrą wyszli gospodarze, którym udało się pokonać Krzysztofa Jurka. Ta bramka podziałała bardzo dobrze na Sokoła, który zaczął prowadzić grę. W 23. minucie, rewelacyjnym, długim podaniem błysnął Wdówka, uruchamiając Sebastiana Klimę, a ten z zimną krwią ograł bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Drużyna trenera Krzysztofa Szabeli nie zwalniała tempa i tuż przed przerwą dopięła swego. Strzałem z okolic pola karnego bramkarza drużyny przeciwnej pokonał Fabian Kasierski.

Po przerwie gra Sokoła nie układała się tak jak w pierwszej części meczu, co przełożyło się
na okazje Mazovii. Mimo to mecz toczył się w środkowej części boiska, a licznie zgromadzeni kibice oglądali sporą ilość niedokładnych zagrań. Sokół próbował strzelać za sprawą m. in. Kasierskiego oraz Jakub Iwanka, ale uderzenia były blokowane lub niecelne. W 87. minucie w sytuacji sam na sam z Jurkiem stanął napastnik gości, ale z linii bramowej piłkę wybił Wdówka.

Sokół wygrał po raz pierwszy w tym sezonie, a kolejny sprawdzian podopieczni trenera Szabeli będą mieli w niedzielę. Ich rywalem będzie WKS Prosna Wieruszów.

Mazovia Rawa Mazowieckia – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (1:2)

Bramki dla Sokoła: Klima, Kasierski

Skład Sokoła: Jurek – Wdówka, Janowski, Przybylski, Rosik, Smolarski, Zdończyk, Stegliński, Klima, Leszczyński, Kasierski

Grali również: Iwanek, Koziołek, Sokołowski, Banaszkiewicz, Franczak