Sokół U-18: Lekcja futbolu w Łodzi

W inauguracyjnym spotkaniu w ramach rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej A1, zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki przegrali wysoko na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym 0:9.

Mecz mógł się rozpocząć dość udanie dla aleksandrowian. Już w 2. minucie, w dobrej sytuacji znalazł się Fabian Kasierski, lecz uderzył obok słupka. Kilka minut później, ten sam zawodnik doszedł do dośrodkowania Wojciecha Świercza i ponownie się pomylił. Sokół przez pierwszy kwadrans był stroną przeważającą, lecz na prowadzenie wyszli łodzianie. Po rozegraniu rzutu rożnego, gospodarze wyszli z kontrą i zdobyli pierwszego gola. Cztery minuty później, zielono-biali nie złapali gracza z Łodzi na ofsajdzie i było już 2:0. Biało-czerwono-biali nabrali wiatru w żagle, a nasz zespół całkowicie się pogubił. ŁKS zdobył przed przerwą jeszcze cztery gole i przed zmianą stron widniał wynik 6:0.

Druga połowa wyglądała już lepiej w wykonaniu podopiecznych Jakuba Światłowskiego. Nie przeszkodziło to jednak łksiakom zdobyć kolejnych bramek. Rywale pokonali naszego bramkarza jeszcze trzykrotnie, a ostatni gol padł z rzutu karnego w 90. minucie meczu. Mimo utraty dziewięciu bramek, na pochwałę zasługiwał Adam Posiewała. Golkiper Sokoła w kilku sytuacjach popisał się bardzo dobrymi interwencjami.

ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 9:0 (6:0)

Bramki: Cygan 2, Jaszczak 2, Bachanek, Krzyżanek 2, Romanowicz, Gmosiński.

Sokół: Posiewała – Rogowski, Piwowarczyk (46′ Nagadowski), Bielecki, Bińkowski (46′ Tambor) – Janowski, Horoszkiewicz (46′ Przerwa), Pawlak (41′ Sadowski), Murgrabia (61′ Rzezniczak), Świercz (76′ Idczak) – Kasierski (86′ Sowiński)