Sokół U-18: Ciężki bój ze spadkowiczem

W drugim meczu sezonu 2018/2019, piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki prowadzeni przez Jakuba Światłowskiego  podejmowali na boisku Rudy Bugaj spadkowicza z Centralnej Ligi Juniorów – ekipę UKS SMS Łódź. Niestety i tym razem aleksandrowianie musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych kolegów.

Drużyna Sokoła rozpoczęła spotkanie z debiutantem w bramce – Oskarem Natorskim, który dołączył do naszej drużyny właśnie z zespołu SMS-u. Pierwsze minuty były bardzo dobre w naszym wykonaniu. W 7. minucie po bardzo dobrym dośrodkowaniu Wojciecha Świercza, niecelny strzał głową oddał kapitan Patryk Janowski. Chwilę później po dobrej kontrze graczy z Łodzi straciliśmy za to bramkę na 0:1.  Niedługo potem katastrofalne zagranie zaliczył Michał Bielecki, który podał piłkę napastnikowi z Łodzi i w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie gości. W 16. minucie, zielono-biali złapali jednak kontakt, a gola zdobył kolejny Sebastian Klima. Po crossowym podanie Świercza, piłkę głową zgrał debiutujący w drużynie Igor Podlasiak (ostatnio Widzew), a zawodnik zielono-białych tylko dopełnił formalności. Chwilę później po kolejnym bardzo dobrym zagraniu Świercza dobrej sytuacji nie wykorzystał za to Michał Abramczyk. Tymczasem w 31. minucie wróciły stare demony z poprzedniego spotkania. W momencie kontry nie przerwaliśmy akcji rywali, zawodnik z Łodzi wycofał piłkę na szesnasty metr i było 1:3. Do przerwy padła jeszcze jedna bramka i schodziliśmy z wynikiem 1:4.

Druga połowa rozpoczęła się od naszych ataków, jednak rywale bezlitośnie wykorzystali wszelkie nasze błędy indywidualne. Swoje okazje do strzelenia gola mieli również Mateusz Pawlak oraz Jakub Horoszkiewicz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:8, ale sama gra wyglądała o niebo lepiej niż w środowym meczu z Łódzkim Klubem Sportowym. Kolejne spotkanie, zawodnicy Jakuba Światłowskiego rozegrają już w najbliższą środę 5 września o godzinie 18.00 z Widzewem Łódź na boisku Rudy Bugaj.

Sokół Aleksandrów Łódzki – UKS SMS Łódź 1:9 (1:4)

Bramka dla Sokoła: Sebastian Klima

Skład Sokoła: Natorski – Bielecki (63′ Tambor), Banaszkiewicz, Rosik, Murgrabia (’68 Stefański) – Janowski , Klima (82′ Sadowski), Świercz (77′ Fuss), Abramczyk (88′ Sowiński) – Podlasiak (50, Pawlak, Horoszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *