Sokół U-16: Zwycięstwo w zaległym spotkaniu

W środę zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2003 rozegrali zaległy mecz 1. kolejki z PTC Pabianice. Emocji i zwrotów akcji nie brakowało.

Zaległy mecz pierwszej kolejki wskazywał jednego faworyta. Zielono –biali pod względem historii pojedynków byli drużyną lepszą. Jak to bywa zwykle w sporcie, niczego nie można przesądzić na papierze. Początek meczu to dość chaotyczna gra z przewagą gospodarzy. Goście rzadko zbliżali się pod bramkę przeciwnika. Jedna z akcji gości, silny strzał zza pola karnego i ku zdziwieniu Sokołów piłka zatrzepotała w siatce.. Po niespełna paru minutach dość podobna sytuacja. Strzał zza pola karego i mieliśmy 0:2. Pod koniec pierwszej połowy składną akcją popisali się Piotr Urbaniak z Oskarem Sołtysem, w której ten drugi zamienił ją na gola.

Przed przerwą na boisku pojawił się Jakub Brauer. Ożywiło to szyki ofensywne Aleksandrowian.  Po licznych atakach zespołu właśnie Brauer po strzale w krótki róg pokonał bramkarza PTC. Tuż przed doliczonym czasem gry, zwycięską bramkę zdobył Urbaniak, który chwilę wcześniej przesunięty został do ataku. Trzy punkty zostały w Aleksandrowie. Mimo podciętych skrzydeł, drużyna pokazała charakter i przechyliła szalę na swoją stronę. Już w sobotę w ramach 3 kolejki Sokół zmierzy się u siebie z Eltą łódź. Początek meczu o godzinie 10:00 na obiektach MOSiR.

Sokół Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 3:2 (1:2)

Bramki dla Sokoła:

Oskar Sołtys 35’
Jakub Brauer 65’
Piotr Urbaniak 79’

Skład: Krzyżanowski – Kołodziejczyk, Jędrzejczak, Urbaniak, Pawełczyk – Lewandowski (Turajczyk 60’), Strzałka (Nowakowski 80’), Żmudziński (Brauer 34’), Adamski (Kuśmierek 70’), Sołtys (Kowalski 80’), Olejniczak (Pietruszka 55’)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *