Sokół U-16: Zwycięstwo w lidze

Zwycięstwem, a tym samym mistrzostwem jesienii zakończyli rundę zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Czerepińskiego.

To co jeszcze przed ostatnią kolejką wydawało się niezwykle trudne do zrealizowania stało się faktem. Juniorzy Sokoła zapewnili sobie mistrza rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Ten wynik uprawnia naszą drużynę do gry w barażach o ligę wojewódzką już jesienią. Przed ostatnim meczem szanse na fotel lidera miały trzy drużyny. Sokół Aleksandrów Łódzki, WNS Szkoła Gortata oraz bezpośredni rywal w ostatnim meczu zielono-białych – Włókniarz Zgierz. W najlepszej sytuacji byli aleksandrowianie, którzy wygrywają ostatni mecz nie zależnie od wyników innych spotkań zostają mistrzem jesieni. Mecz jak można było się spodziewać od samego początku przyniósł wiele emocji. Od pierwszej minuty obie drużyny grały bardzo ambitnie i żaden zawodnik nie odstawiał nogi. Po pierwszych 40 minutach dobrej gry nie obejrzeliśmy goli. Tuż po przerwie radość gospodarzy. Prawą stroną odważnie ruszył Lewandowski, który podał piłkę w pole karne do Olejniczaka a ten strzałem po ziemi daje prowadzenie ekipie Tomasza Czerepińskiego. Chwilę poźniej mogło być dwa zero lecz Olejniczak pudłuje w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do samego końca meczu Sokół drżał o wynik. W ostatniej akcji sędzia dyktuje rzut wolny tuż przed 16 stką dla gości. Na szczęscie piłka po strzale leci wysoko nad poprzeczką Zasadzińskiego. Ręce w górze miejscowych i głośne „mamy lidera”.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Włókniarz Zgierz 1:0 (0:0)

Bramka: Szymon Olejniczak 46’

Skład: Zasadziński – Kołodziejczyk, Jędrzejczak, Pietruszka, Pawełczyk – Lewandowski, Strzałka, Brauer, Sołtys (Kuśmierek 78’), Adamski (Żmudziński 68’) – Olejniczak (Nowakowski 76’)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *