Sokół U-16: Zwycięstwo i awans w tabeli

W sobotę, rocznik 2001 Sokoła Aleksandrów, prowadzony przez trenera Krzysztofa Szabelę, podejmował u siebie zespół WNS Łódź. Drużyna z Łodzi była przed tym spotkaniem liderem rozgrywek ligi okręgowej B2 ( junior młodszy ) i miała trzy punkty przewagi nad Sokołem który zajmował trzecią lokatę.

Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie a młodzi gracze z Aleksandrowa byli niezwykle zmotywowani aby pokonać swoich rywali. Wypracowali sobie przewagę, którą wykorzystali po akcji z piętnastej minuty, kiedy to Wojtek Świercz zacentrował w pole karne na nogę Mateusza Pawlaka, a ten bezlitośnie wykorzystał okazję.Po tej bramce obraz gry nie zmienił się, to Sokół miał przewagę i tworzył sobie okazje strzeleckie. Jednak mimo prób, do przerwy nie padła już ani jedna bramka.

Na drugą połowę goście wyszli na pewno z myślą o odrabianiu strat, jednak aleksandrowianie byli tego dnia bardzo konsekwentni w poczynaniach defensywnych. Kolejne nieudane akcje sprawiały że w szeregi WNS wkradała się coraz większa nerwowość. Zaczęli oni grać bardzo ostro, a momentami nawet brutalni,e czego efektem były dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwona dla jednego z ich graczy.

Gospodarze wykorzystali przewagę liczebną, aby dobić przeciwników i po długim zagraniu za linię obrony zamieszanie w polu karnym wykorzystał Fabian Kasierski, który przyjął piłkę i uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie na 2:0. Przyjezdni po stracie drugiego gola rzucili wszystkie siły do ataku. Nie dało im to jednak gola kontaktowego, a wręcz przeciwnie, otóż Sokół wykorzystał wolne przestrzenie na boisku i za sprawą Pawlaka wyprowadził kontrę. Strzelec pierwszej bramki zagrał w szesnastkę do Daniela Jatczaka, którego strzał instynktownie obronił golkiper WNS, jednak przy dobitce Kasierskiego był już bezradny, a Fabian tym samym skompletował dublet. Warto dodać że pojawił się on na boisku dopiero w drugiej połowie.

Rozbity zespół gości nie był już w stanie nic zrobić do końca spotkania i ostatecznie to widowisko zakończyło się w pełni zasłużonym wynikiem 3:0 dla drużyny trenera Krzysztofa Szabeli. Po tym meczu zespół z Aleksandrowa wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli, a nowym liderem został zespół AKS SMS II Łódź. W następnej kolejce Sokół rozegra mecz również u siebie, w sobotę 13.05.2017, a ich rywalem będą Termy Uniejów.

Sokół Aleksandrów Łódzki – WNS Łódź 3:0 (1:0)
Skład: Jurek Krzysztof, Horoszkiewisz Jakub, Janowski Patryk, Tambor Jakub, Graczyk Dawid, Murgrabia Kamil, Świercz Wojciech, Jatczak Daniel, Przerwa Bartosz, Barylak Dominik, Pawlak Mateusz

Grali również: Kasierski Fabian, Stefański Sebastian, Fuss Marcin, Rogowski Mikołaj, Sadowski Mikołaj

Bramki : Mateusz Pawlak, Fabian Kasierski (2)