Sokół U-16: Zawody na piątkę

W piątek 19 maja na boisku na Rudzie Bugaj, rocznik 2001 Sokoła Aleksandrów grał mecz przedostatniej kolejki rozgrywek ligi okręgowej (junior młodszy B2). Podopieczni trenera Krzysztofa Szabeli po raz kolejny musieli zgarnąć komplet punktów. jeśli w ostatniej kolejce chcieli mieć szanse na awans. Przeciwnikiem aleksandrowian tym razem był Start Brzeziny.

Początek tego spotkania zwiastował, że tym razem wynik może być wyższy niż ostatnio (1:0 dla nas), Sokół miał dużą przewagę w środku pola, atakował i starał stwarzać sobie sytuacje. Pierwszy gol padł jednak dopiero w 25. minucie- kiedy to po długim zagraniu za linie obrony Startu, ich bramkarz popełnił błąd, który został wykorzystany przez Daniela Jatczaka.Po pierwszej bramce obraz spotkania nie uległ zmianie, jednak do przerwy wynik się już nie zmienił, było 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie tego widowiska drużyna z Aleksandrowa dalej grała dobrze na tle swoich rywali, kolejny gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wojtka Świercza na głowę do Jatczaka, który zdobył drugą bramkę w tym meczu.

Sokół nie zadowolił się jednak dwubramkowym prowadzeniem i szukał kolejnych szans, efektem tego były dwa szybkie gole Bartka Przerwy, po dwóch świetnych akcjach drużyny trenera Krzysztofa Szabeli. W kolejnych momentach meczu goście zaczęli niespodziewanie dochodzić do głosu, co przełożyło się na kilka strzałów z dystansu. Uderzenia te były niecelne, jednak pózniej po faulu w polu karnym jednego z obrońców Sokoła, zespół z Brzezin otrzymał jedenastkę. Została ona pewnie wykorzystana i zrobiło się 4:1.

Nie pozwoliło to jednak Startowi złapać kontaktu z gospodarzami, którzy w końcówce na dobicie rywala strzelili gola na 5:1, kiedy to Patryk Janowski uderzył zza szesnastki i pokonał bramkarza przeciwnika.

Po tym niewątpliwie zasłużonym zwycięstwie, przed ostatnią kolejką Sokół zajmuje drugie miejsce w tabeli za plecami AKS SMS Łódź z którym zmierzy się w ostatniej kolejce w meczu wyjazdowym. Aleksandrowianie tracą do SMS-u trzy punkty.

Sokół Aleksandrów – Start Brzeziny 5:1 (1:0)

Bramki: Daniel Jatczak(2), Bartek Przerwa(2), Patryk Janowski