Sokół U-16: Skromne zwycięstwo zielono-białych

W sobotę 13 maja na obiekcie MOSiR-u w Aleksandrowie Łódzkim, rocznik 2001 Sokoła Aleksandrów Łódzki rozgrywał kolejny mecz ligowy. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Szabeli stanęli naprzeciw Termom Uniejów, czyli drużynie, której ulegli w rundzie wiosennej. Teraz jednak nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów, jeśli chcieli dalej liczyć się w walce o awans do ligi wojewódzkiej.

Rządni rewanżu aleksandrowianie od pierwszych minut chcieli rzucić się do ataku, jednak defensywa drużyny gości nie popełniała błędów. Sokół mimo przewagi w posiadaniu piłki nie był w stanie stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Widać było, że nadrzędnym celem drużyny z Uniejowa było zachowanie czystego konta. Stworzyli oni jednak mimo to sytuacje w końcówce pierwszej połowy, dobrze zachował się jednak bramkarz Sokoła – Mikołaj Sadowski. Na przerwę oba zespoły schodziły remisując 0:0.

Na początku drugiej części gry nastąpiło przełamanie i po akcji prawą stroną boiska i dograniu w pole karne Dominika Barylaka, bramkę zdobył Daniel Jatczak. Po tym trafieniu gospodarzom grało się zdecydowanie łatwiej. Goście zaś siłą rzeczy musieli się bardziej odkryć, jeśli chcieli zdobyć choćby punkt. Dzięki temu na boisku zrobiło się więcej przestrzeni. W kolejnych minutach gracze trenera Krzysztofa Szabeli mieli wiele okazji, których nie potrafili jednak wykorzystać. W końcu Sokół trafił po raz drugi, jednak prawidłowy gol Wojtka Świercza nie został uznany z powodu rzekomego spalonego.

To nie podcięło jednak skrzydeł drużynie z Aleksandrowa, która dalej atakowała i kreowała sobie okazje. Tego dnia dobrze spisywał się bramkarz przyjezdnych. który bronił kolejne strzały między innymi Daniela Jatczaka, Wojtka Świercza i Kamila Murgrabi. Ostatecznie jednak Termom nie udało się wyrównać stanu rywalizacji i Sokół mimo dużej przewagi wygrał skromnie 1:0.

W następnej kolejce zielono-biali ponownie zagrają na własnym boisku, a ich przeciwnikiem będzie Start Brzeziny. Po zwycięstwie nad zespołem z Uniejowa, aleksandrowianie wciąż zajmują drugie miejsce za plecami AKS SMS Łódź II.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Termy Uniejów 1:0 (0:0)

Bramka: Daniel Jatczak